XXXII NIEDZIELA CZASU ZWYKŁEGO

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 listopada 2018 r.

BOŻE, BŁOGOSŁAW POLSKĘ

1. Dziś - 11 listopada świętujemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. O godz. 1100 odprawimy Mszę za Ojczyznę św. Na jej zakończenie odśpiewamy hymn Polski i Boże coś Polskę. O 1200 we wszystkich kościołach rozlegną się dzwony. We Mszy udział wezmą między innymi poczty sztandarowe z terenu Gminy Łubianka. Dziś o godz. 2000 w Gminnym Centrum Sportu w Łubiance Niepodległościowy pokaz fajerwerków. Zachęcam do wyjścia o tej porze przed domy i śledzenia tego wydarzenia. Zachęcam do wywieszenia flagi biało – czerwonej.

2. Dziś przed Mszą św. o godz. o godz. 800 rozpoczynamy odmawianie wypominków rocznych. Będą odmawiane przez cały rok do Wszystkich Świętych.

3. Dziś odpust św. Marcina w Czarnowie. Suma o godz. 1200.

4. Msze św. w tym tygodniu:

NIEDZIELA (11.11. - Narodowe Święto Niepodległości)

810 + Zbigniewa, zmarłych z rodziny Mikulskich

945 + Gertrudę, Stanisława Maciejewskich, Mariannę, Bronisława

Drapiewskich, za tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny

1100 - Msza św. za Ojczyznę w setną rocznicę niepodległości

(koncelebra) + Halinę w I rocz. śm., Grzegorza Ziółkowskich

(Msza w Łubiance) 1230 + Annę i Zygmunta Dwojackich

poniedziałek  830 + Urszulę Lewandowską w rocz. śmierci

wtorek            1700 + Sanisława Biela w XXVI rocz. śmierci

środa                          1700 + Stanisława, Leonię, Agnieszkę Iwickich, Mateusza

Pawłowskiego, Zenona Stec

(koncelebra) + Marię Zwierzyńską, Marię Borkowską, Marię Ott, Jadwigę

Iwicką, Martę Marcinkowską, Adama Reichert (prosi Jacek)

czwartek        1700 + Ludwika Bartosińskiego w III rocz. śmierci

piątek                         1700 + Fabiana Ziółkowskiego

sobota             1030 – dziękczynna, z prośbą o Boże błogosławieństwo

1300– dziękczynna w 99 rocz. urodzin Leopoldy, o błogosławieństwo

1700 – dziękczynna w 60 rocz. rodzin, z prośbą o błogosławieństwo

NIEDZIELA  (18.11.)  810 + Henryka Kozieł (od brata Jana z rodziną)

945 + Edwarda, Apolonię, Edwardę, Jana Stanisławskich

1100 + Łukasza w XVI rocz. śmierci i Zygmunta Ogrodowiczów

(Msza w Łubiance) 1230 + Gertrudę, Jana, Julitę Głębockich, Dominikę

Janowską, zmarłych z rodziny

5. Dziś druga niedziela listopada. Bóg zapłać za ofiary kolekty budowlanej na kościół w Łubiance. W tygodniu p. stolarze zamontowali żaluzje na wieży kościoła, na wysokości okien dzwonów. Zabezpieczy to przed ptakami, które już wiły sobie tam gniazda.

6. We wtorek kolejne warsztaty przygotowania ozdób świątecznych. Zapraszam na godz. 1700 na ul. Hallera 10, a potem w kolejne wtorki - 20, i 27.11. Przygotowane ozdoby będą rozprowadzane przed kościołem w niedzielę 2 i 9.12. Pozyskany dochód przeznaczony będzie na budowę kościoła..

7. W środę w parafii odbędzie się Dzień Skupienia dla diakonów stałych diecezji.

8. W czwartek 15 listopada zapraszam na Mszę św. o godz. 1700 i po niej na drugie spotkanie młodzież, która rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszam animatorów. Dokonamy podziału na małe grupy. Utworzymy pięć małych grup, w których spotykając się będą przygotowywać się do tego sakramentu.

9. Koncert młodzież z okazji Odpustu bł. ks. Jerzego wykonany 21 października w kościele w Łubiance można odsłuchać na stronie:  http://www.youtube.com/watch?v=8-sqaTZaCYo

10. W następny poniedziałek 19 listopada o godz. 800 wójt Gminy i nowo wybrana Rada zaprasza na Mszę św. o błogosławieństwo na VIII kadencję pracy samorządu terytorialnego.

11. Stowarzyszenie Nasze szczęścia prosiło o przekazanie zaproszenia na VII Charytatywny Bal Andrzejkowy 24.11 od godz. 1900. Szczegóły na plakacie.