XXXI NIEDZIELA CZASU ZWYKŁEGO - 4 listopada 2018 r.

1. Od 1 do 8 XI włącznie za nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, zwłaszcza dla dusz w czyśćcu.

2. Można składać na wypominki jednorazowe i roczne. Wypominki jednorazowe odmawiamy do 8. listopada po Mszach św. Wypominki roczne, jak w latach ubiegłych, będą odmawiane przez cały rok przed niedzielną Mszą o godz. 800. Najbardziej wartościową formą modlitwy jest Msza św. Czy pamiętasz, aby zamawiać intencje mszalne za swoich zmarłych? Oni potrzebują tej modlitwy. W przyszłości ty i ja też będziemy jej potrzebowali.

NIEDZIELA (4.11.) 810 + Bronisławę i Tadeusza, zm. z rodziny Lis

945 + Grzegorza Lewandowskiego (od córki z rodziną)

1100 + Wiesława Krajewskiego w V rocz. śm.

(koncelebra) – o zdrowie Magdy i całej rodziny

(Msza w Łubiance) 1230 – o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla

Hanny i Tadeusza Dudkowskich (z okazji XXXI rocz. ślubu)

poniedziałek  730 – o zdrowie dla żony

1700 + Konrada w rocz. śm. i Elżbietę Tarczykowskich

(koncelebra) + Józefę i Zygfryda Jaworskich

wtorek            830 + Ksawerego, rodziców Waltrów, Całbeckich i ich dzieci

środa              1700 – za zmarłe członkinie Żywego Różańca

(od Róży z Bierzgłowa)

czwartek        1700 + Henryka Lipińskiego w I rocz. śmierci

piątek                         1700 + rodziców, krewnych, przyjaciół i nieprzyjaciół (prosi Jacek)

(koncelebra) + Ksawerego, rodziców Waltrów, Całbeckich i ich dzieci

1830 – nauka przed chrztem

sobota            1600 + Wojciecha Ziółkowskiego w II rocz. śmierci

(chrzest)         koncelebra  - o błogosławieństwo dla Aleksandra w II rocznicę

urodzin (od rodziców i dziadków)

NIEDZIELA (11.11. - Narodowe Święto Niepodległości

– setna rocznica odzyskania niepodległości)

810 + Zbigniewa, zmarłych z rodziny Mikulskich

945 + Gertrudę, Stanisława Maciejewskich, Mariannę, Bronisława

Drapiewskich, za tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny

1100 - Msza św. za Ojczyznę w setną rocznicę niepodległości

(koncelebra) + Halinę w I rocz. śm., Grzegorza Ziółkowskich

(Msza w Łubiance) 1230 + Annę i Zygmunta Dwojackich

4. Bóg zapłać za ofiary na budowę nowego kościoła w Łubiance. Dziękuję za ofiary wpłacane na konto i te składane osobiście. Wczoraj Ekipa Notre Dame złożyła ofiarę na kolejną stację Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Ogłaszam kolektę budowlaną i polecam ofiarności Parafian.

5. Ruszają warsztaty przygotowania ozdób świątecznych organizowane przez Kasię Łukasz. Zapraszam w kolejne wtorki listopada: 6, 13, 20, i 27.11.,  na godz. 17.00 na ul. Hallera 10. Jak w latach ubiegłych przygotowane ozdoby będą rozprowadzane przed kościołem w niedzielę 2 i 9.12. Pozyskany dochód przeznaczony będzie na budowę kościoła.

6. Wójt Gminy i BCK w Łubiance zapraszają dziś o godz. 1600 na koncert Tomka Kamińskiego na 100 – lecie odzyskania niepodległości.

7. Dziękuję za żywność dla plebanii.

8. U ministrantów otrzymamy listopadowy Głos Parafii.