XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 sierpnia 2018 r.

1. Dzień Odpustu zgromadził bardzo dużo osób. Za przyczyną MB Zielnej dziękowaliśmy Bogu za Jego dary, co wyraziła procesja z darami ołtarza: chleb, kosz z owocami i bukiet z ziołami oraz piękna i bogata dekoracja kościoła, ołtarza polowego oraz całego otoczenia. Jak co roku zdumiewała dekoracja z kolorowych, suszonych kwiatów.

Bóg zapłać za żywność przed Odpustem. Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu odpustu.

2. Msze św. w nadchodzącym tygodniu:

NIEDZIELA (19.08.) 810 + Henryka w rocz. śm. i Krystynę Afelt

945 + Janinę, Bolesława Paczkowskich, zmarłych z rodziny

1100 + Wiesława Krajewskiego (od dzieci i wnuczek)

(Msza w Łubiance) 1230 + Kazimierza i Adama Mazerskiego

koncelebra  + Edwarda w rocz. ur.

poniedziałek  1700 + Krystynę Żabską (z ofiar pogrzebowych)

wtorek            1700 + Janinę Właśniewską i zmarłych z rodziny

środa              1700 – podziękowanie Panu Bogu za otrzymane łaski, prosząc

o zdrowie, błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej

czwartek       1700 + Mieczysława, Stanisławę Walter, Genowefę, Zbigniewa Cuber

piątek             1700 + Lucjana Ordona

sobota             830 – za kapłanów i siostry zakonne

1500 – dziękczynienie za plony – Msza dożynkowa w Parku Kultury w Łubiance

NIEDZIELA (26.08.) 810 + Anastazję, Tadeusza, Jerzego Kowalskich

945 + Leszka Ziółkowskiego w IV rocz. śmierci, Mirosława, Janinę i Mieczysława

1100 + Henryka Raciniewskiego w VIII rocz. śmierci

(koncelebra)  - dziękczynna w XXX rocz. ślubu Urszuli i Janusza Śliwińskich

(Msza w Łubiance) 1230 + Krystynę, Feliksa, zm. z rodziny Wilczek i Sadowskich

3. Zapowiedzi: do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mateusz Karbowski, st. wol., zam. w Łubiance, ul. Toruńska i Sandra Wojciechowska, st. wol., zam. w Murowańcu, ul. Strusia. Zap. II.

Jacek Wawerek, st. wol., zam. w Zamku Bierzgłowskim, ul. Św. Jadwigi i Sara Marchlik, st. wol., zam. w Dąbrowie Chełmińskiej, ul. Bydgoska. Zap. I.

4. Dziękujemy parafianom za ofiary ubiegłotygodniowej kolekty budowlanej… oraz za ofiary przekazywane na konto i w zakrystii.

W minionym tygodniu zakończyliśmy prace przy położeniu dachówki na nawie głównej kościoła, założeniu odgromnienia. Dziękuję panom za społeczną pracę. Odwiedzając pracujących zostałem poproszony na obiad. Pierwszy raz pieczone udka z kurczaka jadłem w kościele. Nie ma jeszcze tabernakulum z Najświętszym Sakramentem, z tyłu kościoła ustawiony był stół, nakryty obrusem. Wiecie, jak smakowało. Bóg zapłać paniom za karmienie pracujących. Była to dla mnie niespodzianka. Piękna postawa: panowie pracujący bezinteresownie posileni zostali bezinteresownie. Praca mężczyzn na wysokości do drugiej pracy kobiet wspierających ich na dole. Tak buduje się Kościół.

Stolarz przygotował już drewniane, dębowe żaluzje na okna, na wieży kościoła, na najwyższej kondygnacji, na wysokości dzwonów. W najbliższym czasie będą montowane.

5. Odnawiamy prenumeratę gazet na IV kwartał. Zachęcam do lektury gazet katolickich, które poszerzają wiedzę religijną i formują oraz pogłębiają wiarę. U ministrantów najnowszy numer Niedzieli z artykułem o pielgrzymce do Fatimy rodzin z Ruchu END.

6. Wójt Jerzy Zająkała i starostowie dożynkowi zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w sobotę 25 sierpnia w Gminnym Parku Kultury w Łubiance. Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 1500. Program szczegółowy na plakacie w gablocie ogłoszeń.

7. Parafia ma nową stronę internetową: parafiabierzglowo.wordpress.com. Dotychczasowa: parafiawbierzglowie.pl będzie nadal dostępna. Na nowej stronie obok tekstów możemy wstawiać aktualne fotografie. Zapraszam do zapoznania się. Będę wdzięczny za wszelkie rady.