XIX NIEDZIELA CZASU ZWYKŁEGO

12 sierpnia 2018  r.

1. W środę UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY - ODPUST PARAFIALNY. Będą dwie Msze św. Poranna Msza św. o godz. 810 koncelebrowana na zewnątrz, przed kościołem. Przed Mszą św. w kościele nastąpi odsłonięcie obrazu Ukoronowania Matki Bożej.

SUMA ODPUSTOWA o godz. 1200 koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Pawła Nowogórskiego, który jest budowniczym i dyrektorem Centrum Edukacji Młodzieży im bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. W czasie sumy nie będzie dożynek, które odprawimy razem z dożynkami gminnymi w sobotę 25 sierpnia. Będzie natomiast podczas obu Mszy św. błogosławieństwo ziół, kwiatów, owoców i warzyw. O ich przyniesienie bardzo proszę.

We wtorek na godz. 1000 Matki Żywego Różańca proszą o pomoc w ubieraniu i strojeniu kościoła, ołtarza na zewnątrz, krzyża.

2. SPOWIEDŹ ODPUSTOWA we wtorek (14.08.) od godz. 1600 do 1700.

Zaprosiłem księży z dekanatu.

3. Intencje mszalne:

NIEDZIELA  (12.08.)810 + Gabriela, Irenę Romanowskich, dziadków z obojga str

945 + Martę, Edwarda Dąbrowskich

1100 + Władysławę, Kazimierza Paluch

(Msza w Łubiance) 1230 + Annę, Bogusława Lemisiewicz, zmarłych z rodziny,

Elizę Wnuk

poniedziałek  1700 + Henryka Kozieł (od Jadwigi Przekwas oraz Karoliny i

Marka Szczepańskich)

koncelebra       + Lucjana Ordona

wtorek  (14.08. - św. Maksymiliana Kolbego, kapłana)

1700 – dziękczynna w 30 rocz. ur. Moniki i 1 rocz. ur. Julii, z prośbą o dalsze łaski

koncelebra  + Marcina Grabowskiego (w IV rocz. śmierci)

środa - WNIEBOWZIĘCIE MNP (15.08.) - ODPUST PARAFIALNY

810 + Krystynę, Tadeusza, Stanisława i Henryka Kozieł, dziadków

z obojga stron

koncelebra – o błogosławieństwo dla Anny Dawidowskiej w 50 rocz. ur. i Wojtka

z okazji urodzin

koncelebra  + Febronię, Albina Jaworskich, zmarłych z rodziny Całbeckich

1200 - SUMA ODPUSTOWA - za Parafian

koncelebra – dziękczynna

koncelebra+Annę, Jana, Józefa Iwickich, Zbigniewa Głowackiego, Marka Hercka

czwartek     1700 + Henryka Kozieł (od Genowefy Urbanowskiej zamiast kwiatów)

piątek             (17.09. - św. Jacka) 1700 + Henryka Kozieł (od druha Jarka z rodziną)

sobota             1600 + Henryka Kozieł (od Janki i Janusza Tarczykowskich,

zamiast kwiatów)

NIEDZIELA (19.08.) 810 + Henryka w rocz. śm. i Krystynę Afelt

945 + Janinę, Bolesława Paczkowskich, zmarłych z rodziny

1100 + Wiesława Krajewskiego (od dzieci i wnuczek)

(Msza w Łubiance) 1230 + Kazimierza i Adama Mazerskiego

koncelebra  + Edwarda w rocz. ur.

4. Zapowiedzi: do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Joanna Kuzera, st. wol., zam. w Łubiance, ul. Toruńska i Fabian Mulewski, st. wol., zam. w Toruniu, ul. Szosa Lubicka. Zap. II.

Karolina Reglińska, st. wol., zam. w Zamku Bierzgłowskim, ul. Jagiellońska i Mateusz Strzyżewski, st. wol., zam. w Przecznie, ul. Długosza. Zap. II.

Mateusz Karbowski, st. wol., zam. w Łubiance, ul. Toruńska i Sandra Wojciechowska, st. wol., zam. w Murowańcu, ul. Strusia. Zap. I.

5. Dziś druga niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary kolekty budowlanej. Bóg zapłać za ofiary na budowę, przekazywane na konto lub w zakrystii. Można nabywać specjalne cegiełki na budowę.

6. Bóg zapłać za ofiary składane od rodzin na sprzątanie kościoła.

7. Bóg zapłać za żywność dla plebanii przed Odpustem.

8. Bóg zapłać parafianinowi za wykonanie gruntownego remontu łazienki na plebanii. Łazienkę tę zrobiono po przyjściu śp. ks. Czesława Seroczyńskiego do Bierzgłowa, a więc 36 lat temu. Domagała się już renowacji.

9. W sobotę 4 sierpnia nasz dawny organista Marian wraz z żoną Urszulą Dorawa świętowali w kościele katedralnym w Chełmży Złote Gody małżeńskie. Braliśmy wraz z ks. Sławkiem udział w kameralnej uroczystości. Życzymy jubilatom Bożego błogosławieństwa na dalsze lata w zdrowiu i zadowoleniu.

10. Zmarła śp. Gertruda Ordon, l. 79 z Łubianki Odwiedzaliśmy ją w Pierwsze Piątki miesiąca od lutego 2002 r., przez szesnaście lat. Dobry Jezu…