Parafia w Bierzgłowie

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

29 lipca 2018 r.

1. Po sumie poświęcenie nowych i nowo nabytych pojazdów. Pojazdy święcone muszą być sprawne. Prosimy o wstawiennictwo św. Krzysztofa – patrona kierowców, podróżujących i pielgrzymów. Przy okazji poświęcenia będzie można złożyć ofiary, które zostaną przeznaczane na zakup pojazdów do krajów misyjnych. Pozwalają one docierać misjonarzom do wiernych osiedlonych w najbardziej niedostępnych miejscach.

2. W środę po Mszy św. i nowennie do MBN Pomocy zapraszam na comiesięczne spotkanie Matki Żywego Różańca.

3. W Pierwszy Czwartek po Mszy św. o godz. 1700  wystawienie Najśw. Sakramentu oraz spotkanie Grupy Pięć Minut, modlącej się codziennie w intencji budowy kościoła.

4. W Pierwszy Piątek od godz. 900 obchód chorych. Będzie to już objazd przedodpustowy. Proszę zgłaszać chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc.

Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1630 . Spowiedź przed odpustem odbędzie się w wtorek 14 sierpnia.

5. W piątek - 3 sierpnia gościć będziemy pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej. Podejmiemy ich gorącym posiłkiem w Szkole Podstawowej w Łubiance. Spodziewamy się ok. 400 osób. Jestem wdzięczny paniom z KGW z Łubianki za podjęcie się organizacji posiłku. Proszę o pomoc chętne panie w wydawaniu posiłku i potem w sprzątaniu po przejściu pielgrzymów od godz. 800. Kto chciałby upiec ciasta dla pielgrzymów?

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty przeznaczone na pokrycie zakupu towarów na obiad i napojów dla pielgrzymów.

XVII NIEDZIELA  (29.07.)  810 + Weronikę i Stanisława Guziewicz

945 + Annę Mastalarczyk i Genowefę Kostecką

1100 + Stanisława w VI r. śm., Bolesława, Kazimierę Burdach, Irenę Beczek, Zygmunta Rusin

(Msza w Łubiance)   1230 +  Ksawerego Waltra i Mieczysława Przekwasa

poniedziałek              830 – za Parafian

wtorek (św. Ignacego Loyoli) 1700 + Marię, Szczepana, Bogdana Bartosińskich

środa (Nowenna do MBN Pomocy) 1700 + Helenę, Wincentego, Stefana, Feliksa,

Krystynę, Stanisława Wilczek, Stefanię Lewandowską, Adama Iwickiego, zmarłych z rodziny Wilczek

czwartek (2.08.)        1700 – dziękczynna za odebrane łaski w pracy zawodowej,

z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo

piątek                                     1700 - intencja wolna

(po adoracji nauka przed chrztem)

sobota (św. Jana Vianneya, patrona kapłanów)   830  - intencja wolna

NIEDZIELA (5.08.) 810 + Jarosława Kalinowskiego

945 + Janinę, Mieczysława, Mirosława, Leszka Ziółkowskich

1100 – dziękczynna w I rocz. ślubu Agnieszki i Macieja i o szczęśliwe

rozwiązanie

(Msza w Łubiance)   1230 + Bronisława, Bogusława, Józefa Antonik

7. Bóg zapłać za ofiary, wpływające na budowę nowego kościoła na konto parafii bądź w biurze i zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane od rodzin na sprzątanie kościoła.

8. Zmarła śp. Krystyna Żabska, l. 76 z Łubianki. Pogrzeb odprawiliśmy w środę. (pochowana została na cmentarzu komunalnym II w Toruniu). Dobry Jezu…