Parafia w Bierzgłowie

(z okazji Dnia Ojca)

poniedziałek    1700 + Mariana Drozdowskiego w II r. śm.,, Władysława i Natalię

wtorek            1700 + Romualda Sondowskiego w rocz. śmierci

środa (11.07. - św. Benedykta, Patrona Europy)

(nowenna do MBN Pomocy) 1700 + Jana Wowoźnego w I rocz. śmierci

czwartek (św. Brunona) 1700 – intencja wolna

piątek                         1700 – intencja wolna

1730 - 1830 - adoracja Najświętszego Sakramentu

po adoracji nauka przed chrztem

sobota (chrzest) 1400 – w intencji dzieci i rodzin

XV NIEDZIELA  (15.07.)  810 + Anielę, Jana, Piotra Latawiec

945 + Natalię, Jakuba Romanowskich, Rozalię, Czesława Lenczewskich

1100 + Jagodę Sowa

(Msza w Łubiance) 1230 + Waldemara Dwojackiego

2. Zapowiedzi: do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Julita Skrobiszewska, st. wol., zam. w Zamku Bierzgłowskim, ul. Wojska Polskiego i Michał Kociński, st. wol., zam. w Ostaszewie, parafia Grzywna. Zap. I.

3. W miniony wtorek odbyliśmy z dziećmi wycieczkę do Młyna Wiedzy w Toruniu i do Aquaparku w Nieszawce. Następnego dnia pojechaliśmy do Szymbarka do domu do góry nogami. Uczestnicy rozpoczęli wyjazd we wtorek i w środę od Mszy św. Autobus został ufundowany przez Gminę. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za zorganizowanie tej wakacyjnej atrakcji. Dziękuję opiekunom.

4. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty budowlanej, dziękuję za indywidualne ofiary, wpływające na budowę nowego kościoła. W ubiegłym tygodniu wpłynęła kolejna ofiara na jeden z witraży.

5. Od piątku, w dniach 13 - 14 lipca, na scenie plenerowej CKK Jordanki obędzie się Festiwal muzyki chrześcijańskiej Song of Song. Można będzie usłyszeć artystów grających w różnych stylach muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. W piątek wystąpią: Arka Noego, Lidia Pospieszalska, Mietek Szcześniak, Deus Meus, Złe Psy oraz Ikos, a w sobotę: Małe TGD, Armia, Joshua Aaron, Mate.O, New Life M i niemaGOtu. Koncerty zaczynają się każdego dnia o godz. 1800, natomiast w sobotę o godz. 1200 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będzie sprawowana Msza św. dla uczestników festiwalu.

6. W zakrystii można nadal nabywać książkę ks. proboszcza W klepsydrze pamięci oraz album o kościołach Diecezji Toruńskiej, wydany z okazji 25 rocznicy jej istnienia.