NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

25 marzec 2018  r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Podczas Mszy św. poświęcenie palm, a przed sumą procesja z palmami wokół kościoła.

2. Dziś obchodzimy XXXIII Światowy Dzień Młodzieży. Modlimy się za naszą młodzież, za rodziny, szkoły i parafie.

3. Zapraszam dziś na godz. 2000 na Drogę Krzyżową na Alei Jana Pawła II w Łubiance. Ustawione wzdłuż Alei krzyże wyznaczają czternaście stacji. Rozważać będziemy teksty świętego Jana Pawła II, przygotowane jeszcze jako kard Wojtyła na rekolekcje dla papieża Pawła VI i Kurii Rzymskiej w roku 1976. Proszę o przyniesienie świec lub zniczy, które na koniec złożymy przy figurze Chrystusa Króla.

4. Parafialna spowiedź wielkanocna odbędzie się w Wielki Wtorek - 27 marca. Przed południem od 900 do 945, Na zakończenie spowiedzi Msza św. i możliwość przyjęcia Komunii św. Po południu spowiedź od 1700 do 1745. Połowa księży będzie spowiadała w Bierzgłowie a połowa w Łubiance. O godz. 1745 w Bierzgłowie Msza św., a w Łubiance na zakończenie spowiedzi  Komunia św.

W kaplicy Zamku Bierzgłowskiego spowiedź pół godziny, od godz. 1000.

Przedświąteczny obchód chorych. Chorzy ks. wikariusza we wtorek od godz. 1000. Chorzy, których odwiedza ks. proboszcz w środę od godz. 900.

5. Zapraszam do uczestnictwa we wszystkie dni Triduum Paschalnego. Są to najważniejsze dni roku. Liturgia pomoże zbliżyć się do Jezusa, pogłębić wiarę i doświadczenie wiary.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

WIELKI CZWARTEK - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 1700. Dzień dziękczynienia za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 2100.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ - obowiązuje święty post paschalny - wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Adoracja od 1200. O godz. 1500, w godzinie śmierci Jezusa, zapraszam do kościoła na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Proszę, aby poprowadziły ją Matki Żywego Różańca. Tradycyjnie kwiaty do Grobu Pańskiego składamy w Wielki Piątek.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 1700. Nie sprawuje się Mszy św. Centrum liturgii stanowi adoracja krzyża. Adorować będziemy wg. tradycyjnej kolejności: mężczyźni, kobiety, młodzieńcy, panny, dzieci. Przy adoracji składamy ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, odśpiewanie trzech części Gorzkich Żali. Adoracja do godz. 2100. Przy Grobie w piątek i sobotę będą pełnić wartę Strażacy z parafii. Proszę o kwiaty do Grobu Pańskiego.

WIELKA SOBOTA - adoracja przy grobie od 1200. Święcenie pokarmów w kościele w Bierzgłowie o godz. 1200 i 1500. O godz. 1300 poświęcenie pokarmów w nowym kościele w Łubiance. Zostaną rozstawione ławki, nakryte obrusem, tam postawimy nasze koszyczki i poświęcimy pokarmy.

Niedziela Wielkanocna rozpoczyna się Liturgią WIGILII PASCHALNEJ o godz. 2030, przed kościołem poświęceniem ognia i zapalaniem paschału. Przynosimy własne świece chrzcielne (gromnice) na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Świece zapalamy od paschału po wejściu do kościoła, gdy po raz drugi śpiewamy „Światło Chrystusa - Bogu niech będą dzięki”.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

PROCESJA REZUREKCYJNA O GODZ. 600.

Proszę przygotować feretrony, chorągwie i sztandary. Proszę przynieść książeczki do nabożeństwa, aby móc śpiewać wszystkie zwrotki pieśni. Po procesji Msza św. rezurekcyjna.

W poranek Zmartwychwstania o godz. 800 odprawimy w nowym kościele w Łubiance specjalną Mszę św. Mszę św. poprzedzimy procesją wzdłuż pola.

6. Msze św. i liturgia Wielkiego Tygodnia:

NIEDZIELA  PALMOWA (25.03.2018)

(Gorzkie Żale) 810 + Franciszka, Teklę Nalazek i ich dzieci

945 + Mariannę, Józefa Rudzkich, zmarłych z rodziny

1100 + Antoniego Machnickiego

(Msza w Łubiance) 1230 + Stanisława Szopę w VI rocz. śmierci

2000 – Droga Krzyżowa na Alei Jana Pawła II

Wlk. Poniedziałek (spowiedź w Biskupicach) 745  - za Parafian

WLK. WTOREK – (27.03.) SPOWIEDŹ WIELKANOCNA W PARAFII

945 + Stanisława, Hannę, Wojciecha Ordon, zmarłych rodziców

1745 – o szczęśliwą, udaną operację

Wlk. Środa   800 – w pewnej intencji

Wielki Czwartek 1700 – dziękczynna w Dniu Kapłańskim i o błogosławieństwo

Boże dla naszych księży (od Rad Parafialnych)

(koncelebra)   + Klarę Zielińską w I rocz. śmierci

Wielki Piątek             1700 - Liturgia Wielkiego Piątku

Wigilia Paschalna     2030 – dziękczynna w 28 rocz. ślubu Hieronima i Małgorzaty,

z prośbą i dalsze błogosławieństwo

(koncelebra) + Melanię, Tadeusza Kędziora, zmarłych z rodziny

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO (1.04.2018)

600  - za Parafian

(Msza w Łubiance) 800 + Bronisława, Bogusława, Józefa Antonik

945 + Leona Wiśniewskiego, Stanisławę, Zygmunta Rusin,

Irenę Beczek, Stanisława Burdacha

1100 + Zbigniewa, Monikę, Wiesława Krajewskich

7. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła w Łubiance, za ofiary składane w zakrystii lub na konto. Dziękuję za ofiary składane „na sprzątanie”.

8. Przed kościołem można nabywać palmy i dekoracje wielkanocne, przygotowane w czasie warsztatów tworzenia ozdób wielkanocnych. Dochód przeznaczony jest jako cegiełka na budowę kościoła. Caritas Polska przygotowała świece wielkanocne, w formie paschalików i jajka wielkanocnego. Można nabyć na stoisku z dekoracjami. Tam też do nabycia książka W klepsydrze pamięci oraz album 25 lat Diecezji Toruńskiej.

9. Bóg zapłać za pomoc żywnościową przed spowiedzią wielkanocną i przed świętami

10. Dziś od godz. 1200 Gminne Centrum Kultury i Biblioteka organizuje VII Jarmark Wielkanocny „Pod wiatrakiem” w Bierzgłowie. Przewidziane są promocje tradycyjnych produktów i rękodzieła.