III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

4 marca 2018  r.

1. Kończymy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy ks. prof. Janowi Perszonowi za trud ich wygłoszenia. Bóg zapłać za dzielenie się Słowem Bożym, osobiście przeżywanym, zdrową teologią, dzielenie się doświadczeniem i mądrością życiową. Proklamowanie Jezusa Chrystusa – Zbawiciela i Odkupiciela. Program rekolekcji był urozmaicony. Można było skorzystać z wielu propozycji. Rekolekcjonista włożył ogromny trud. Niech Bóg wynagrodzi i błogosławi, obdarzy zdrowiem i radością. Prawdziwie trudził się nad naszymi duszami i sercem. Dziękuję również wam, drodzy Parafianie: dzieciom, młodzieży i dorosłym. Rekolekcje przypadły w najmroźniejsze dni tej zimy. Pomimo spartańskich warunków radowałem się prawie pełnym kościołem. Piękno i głębia nauk oraz docierający do serca język pozostawia w nas niedosyt. Pragnęło by się, aby rekolekcje dalej trwały. Bogu niech będą dzięki.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żalów odprawiamy w niedziele po Mszy św. o godz. 810. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątek po Mszy św. o godz. 1700 (w Bierzgłowie) i po Mszy o 1830 (w Łubiance). Zachęcam do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

3. W środę po Mszy o godz. 1700 i nowennie do MBN Pomocy zapraszam na spotkanie Matki Żywego Różańca.

4. W Pierwszy Czwartek - 8 marca zapraszamy na Mszę św. kobiety: babcie, mamy i panny. Po Mszy o godz. 1700  zapraszam na spotkanie Grupę Pięć minut, która poleca budowę kościoła.

W czwartek o godz. 1900 w Muzeum Diecezjalnym w Toruniu, ul. Zeglarska 7, odbędzie się wieczór autorski ks. proboszcza o książce W klepsydrze pamięci. Zachęcam do udziału.

5. W niedzielę 11 marca po sumie zapraszam na spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. Dzieci proszę, aby przyniosły ze sobą nowe książeczki, które w czasie Mszy św. poświęcimy i które mają przynosić na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki.

6. Intencje w tygodniu:

III NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU (4.03.2018)

(Gorzkie Żale) 810 (Msza św. z kazaniem dla dorosłych)

+ Kazimierza Kluskę, zmarłych z rodziny

945 (Msza św. z kazaniem dla dzieci i młodzieży)

+ Mariannę Łaskawską w I rocz. śm.

1100 (Msza św. z kazaniem dla dorosłych)

+ Kazimierza Elsner, Kazimierza Iwanickiego, Kazimierza

Mazerskiego i Krystynę Wilczek

(Msza z nauką w Łubiance) 1230 + Eugeniusza Burdacha

KONIEC REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

poniedziałek  1000 + Ks. Ryszarda Koperskiego w XII rocz. śmierci

1700 – wolna

wtorek            1700 + Klarę i Jana Gulczyńskich

środa (7.03.) 1700 – w intencji Matek Żywego Różańca

(koncelebra) - wolna

czwartek (8.03.) 1700  - w intencji kobiet (matek, babć i panien)

piątek             1000Droga Krzyżowa

1700 + Wojciecha, Fabiana, Jerzego Ziółkowskich,

rodziców z obojga stron

1730Droga Krzyżowa

do godz. 1830 Adoracja Najświętszego Sakramentu

(Msza w Łubiance) 1830 + Mariannę, Jana Kiełbasa, rodziców z obojga stron,

Elżbietę Krebel

(w Łubiance) 1900Droga Krzyżowa

sobota             1600  +  Stefana w XXX rocz. śm, Alinę i Tomasza Gruszków

17.00 - podziękowanie za odebrane łaski w 70 rocz. urodzin,

z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże

IV NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU (11.03.2018)

(Gorzkie Żale) 810 + Wiktora Mytlewskiego w rocznicę śmierci

945 + Józefa, Edwarda Szatanik, zmarłych z rodziny

1100 + Bolesława Stec

(koncelebra) + Ludwika Całbeckiego w I rocznicę śmierci

(Msza w Łubiance) 1230 + Zygfryda Skrobiszewskiego w XXXI rocz. śmierci

7. W poniedziałek o godz. 1700 warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych. Odbywają się na posesji p. Łukasz, ul. Hallera 10 w Łubiance. Ozdoby tworzone przez uczestników sprzedawane będą przed kościołem. Dochód pozyskany przeznaczony będzie na budowę kościoła w Łubiance. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

8. W przyszłą niedzielę druga niedziela miesiąca przypominam o kolekcie budowlanej, która przeznaczona jest na budowę nowego kościoła. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła wpłacane na konto lub przekazywane w zakrystii.

9. W czwartek – 1 marca został poświęcony Dom Dziennego Pobytu, który mieści się w wyremontowanej dawnej szkole w Bierzgłowie. W ramach zajęć parafia zaproponowała w poniedziałki o godz. 1000 Mszę św. w kościele. Na tę Mszę św. zapraszam także parafian, którzy nie korzystają z Domu. Potem odbywać się będą spotkania z Pismem św. W piątki o godz. 1000  Droga Krzyżowa w kościele Zapraszam także parafian, którzy nie korzystają z Domu. Po Drodze Krzyżowej spotkania z Biblią.

10. U ministrantów przed kościołem otrzymamy marcowy Głos Parafii.