VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lutego 2018 r.

1. Dziś wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - XXVI Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 1230 w Łubiance będziemy udzielali sakramentu namaszczenia. Będzie okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. Caritas Parafii zaprasza na ciepły poczęstunek do świetlicy wiejskiej w Zamku Bierzgłowskim. Czasu umilą występy artystyczne. Proszę o dowiezienie chorych do kościoła. Spod kościoła będzie podstawiony bus.

2. Dziś odpust św. Walentego w Łążynie. Suma o godz. 1200.

3. W najbliższą środę wypada Środa Popielcowa, obowiązuje post ścisły: ilościowy  i wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Msza św. o godz. 830, 1700 i 1830 (w Łubiance). Na wszystkich Mszach błogosławieństwo popiołu i posypanie pokutne głów.

Do uczynków postnych należy udział w nabożeństwach Gorzkich Żali, które odprawiamy w niedziele po rannej Mszy św. o godz. 810 i Drogi Krzyżowej, którą odprawiamy w piątek po Mszy św. o godz. 1700 (w Bierzgłowie) i po Mszy o 1830 (w Łubiance). Rekolekcje wielkopostne odprawialiśmy zazwyczaj od Środy Popielcowej. Ponieważ w tym roku dopiero zaczęły się ferie zimowe, a przecież rekolekcje szkolne nie mogą odbywać się w czasie ferii, parafialne i szkolne rekolekcje zaczniemy od środy 28 lutego. Trwać będą do niedzieli 4 marca. Proszę sobie rezerwować czas na doroczne ćwiczenia duchowe.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (11.02. - NMP z Lourdes - XXVI Światowy Dzień

Chorego)        810 + Zygmunta Stec

945 + Bogumiłę w II rocz. śm. i Dawida Słabisz

1100 + Edwarda Tarczykowskiego w XIX rocz. śmierci

koncelebra – dziękczynna w 80 rocznicę urodzin Franciszka i 56 rocznicę

ślubu Franciszka i Benedykty

(Msza w Łubiance) 1230 + Janinę, Piotra i Czesława Okoń

koncelebra + Kazimierę Bąk w I rocz. śm. i Jana Bąka w VI rocz. śm.

poniedziałek              1700 + Helenę i Konrada Jaworskich

wtorek                       830  - za Parafian

Środa Popielcowa     830 + Helenę, Mieczysława, Wojciecha Ordon, Hanię

Marczyńską

1700 - wolna

(Msza w Łubiance)   1830 + Brygidę, Bonifacego Bartosińskich, Anielę Latawiec

w VII rocz. śmierci

czwartek                    1700 - wolna

piątek (Droga Krzyżowa) 1700 – wolna

(Msza i Droga Krzyżowa w Łubiance) 1830 – zmarłych rodziców i z rodziny Góra

sobota                        830 - wolna

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.02.2018)

810 + Mariana Przybysza w IX r. śm., Helenę, Władysława Kryczka

945 + Jana w XXX r. śm. i Emmę Janowskich

1100 + Henryka Durkę w II r. śm. Zofię, Urszulę, Kazimierza Białeckich,

Gertrudę, Brunona Dawidowskich

(Msza w Łubiance) 1230 + Zdzisławę i Jerzego Dwojackich

5.  Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty budowlanej na budowę nowego kościoła. Bóg zapłać za te przekazywane w zakrystii i na specjalne konto. Gromadzimy środki do zakupu dachówki na cały dach nowego kościoła.

Dziękuję za ofiary na sprzątanie i ogrzewanie kościoła.

6. Od jutra – 12.02. zaczynają się warsztaty tworzenia świątecznych ozdób wielkanocnych. Kolejne warsztaty w poniedziałki 19 i 26 lutego i 5 marca o godz. 1700 na posesji p. Łukasz, ul. Hallera 10 w Łubiance. Na warsztaty zapraszamy młodzież i dorosłych. Ozdoby tworzone przez uczestników sprzedawane będą przed kościołem. Dochód pozyskany przeznaczony będzie na budowę kościoła w Łubiance.

7. Istnieje możliwość odpisania 1% podatku na Radio Maryja. Jedna z parafianek oferuje fachową pomoc w rozliczeniu. Można się kontaktować ze mną.

8. 1.03 odbędzie się poświęcenie i inauguracja Dziennego Domu Pobytu dla osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych w Bierzgłowie. Parafia również pragnie włączyć się w formację duchową uczestników Domu Pobytu poprzez regularną Mszę św., spotkania biblijne i inne. Informacji o możliwości zgłoszenia dla osób zainteresowanych udziela GOPS w Łubiance, ul. Toruńska 97. Termin zgłoszeń mija w bieżącym tygodniu. Zachęcam.

9. W zakrystii można zaopatrzyć się w książkę ks. Proboszcza W klepsydrze pamięci. Proboszcz złoży chętnie pamiątkowy autograf.