III NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 stycznia 2018 r.

1. Papież Franciszek kończy 22 podróż apostolską do Chile i Peru. Można było ją obserwować i w niej uczestniczyć przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Wypowiedział wiele pięknych słów i nauk. Do ludzi wykorzystywanych przez wielkie koncerny wydobywcze mówił: Macie w Maryi nie tylko świadka, na którego trzeba spoglądać, ale Matkę, a tam, gdzie jest matka, nie ma tego straszliwego bólu, gdy czujemy, że nie należymy do nikogo.

2. W przyszłą niedzielę zaraz po sumie zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie odbywa się przed świętem Matki Bożej Gromnicznej, kiedy to poświęcimy dzieciom gromnice. Zapraszam matki i ojców.

3. Dziś podczas Mszy św. przedstawiam podsumowanie spotkań kolędowych. Bóg zapłać za życzliwość, otwartość, wspólną modlitwę i rozmowy. Bóg zapłać za ofiary.

III NIEDZIELA  ZWYKŁA (21.01.2018)

810 + Kazimierza Kluskę i zmarłych z rodziny

945 + Jana i Annę Iwickich (intencja od wnuków)

1100 + Aleksandrę, Józefa Rudnickich, Zbigniewa Jasińskiego

(Msza w Łubiance) 1230 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 22)

(koncelebra) – o błogosławieństwo w budowie kościoła i za ofiarodawców

poniedziałek  1700 + Fabiana Kwiatkowskiego

(koncelebra) + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 23)

wtorek            1700 – o Boże błogosławieństwo dla Katarzyny z okazji  18 rocz. ur.

(koncelebra) + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 24)

środa               1700 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 25)

czwartek (25.01, - Nawrócenie św. Pawła Ap.)

1700 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 26)

piątek                         1700 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 27)

(koncelebra)   + Zbigniewa Dekowskiego

sobota            1700 – ślub Ziółkowski - Kapuścińska

IV NIEDZIELA  ZWYKŁA (28.01.2018)

810 + Klemensa Ordona w rocz. śm. i Felicję Gawor

945 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 29)

1100 + Antoniego Machnickiego, Kazimierza i Adama Mazerskich

(Msza w Łubiance) 1230 + Emmę Janowską

(koncelebra) - o szczęśliwy przebieg operacji dla Anny

5. Przygotowujemy Światowy Dzień Chorego - 11 lutego. Proszę rodziny, aby pomyślały, jak zorganizować dowiezienie swoich chorych do kościoła, na Mszę św. o godz. 1230 w Łubiance, podczas której będziemy udzielali sakramentu chorych. W tym roku na poczęstunek zapraszamy do świetlicy wiejskiej w Zamku Bierzgłowskim.

6. Polecam Niedzielę.

7. Musimy odwołać jasełka i koncert kolęd Alebabek i Marwojek, który miał się odbyć po Mszy św. w Łubiance. Czynimy to ze względu na dużą ilość chorych w zespole.

W przyszłą niedzielę zapraszam na Świąteczne granie i śpiewanie dzieci ze szkoły podstawowej w Łubiance pod kierunkiem Teresy Głębockiej. Rozpocznie się ono pięć minut przed Mszą św. o godz. 1225. Mszę św. rozpoczniemy zaraz po koncercie z małym opóźnieniem. Dzieci grają na instrumentach i była obawa, że ich palce mogą stracić sprawność.

8.Zmarł śp. Zbigniew Dekowski, l. 45, mąż p. Gabrysi, gospodyni na plebanii. Pogrzeb został odprawiony w piątek – 19.01. w Czernikowie. Dobry Jezu…