II NIEDZIELA ZWYKŁA

14 stycznia 2018  r.

1. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty budowlanej przeznaczonej na budowę kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

2. Dziś po sumie o godz. 1100 zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu chóru z Unisławia Skon-In-Nont. Jest okazja, aby wspólnie wyśpiewać ulubione kolędy.

W następną niedzielę po Mszy św. w Łubiance o godz. 1230 zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu Alebabek i Marwojek. Serdecznie zachęcam do wysłuchania i wspólnego kolędowania.

3. Od 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Myślą przewodnią Tygodnia są słowa z księgi Wyjścia:  Prawica Twoja wsławiła się mocą.

II NIEDZIELA  ZWYKŁA (14.01.2018)

810 + Mariannę, Jerzego Kujawskich, Klemensa Ordona

945 + Kazimierza, Walentego, Reginę Elsner

1100 + Zbigniewa Jędrasa

(Msza w Łubiance) 1230 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 15)

poniedziałek 900 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 16)

koncelebra + Janusza Damratha w I rocz. śmierci

wtorek            900 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 17)

środa (św. Antoniego) 900 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 18)

koncelebra + Jana Rusaka, zmarłych z rodziny

czwartek (18.01.) 900 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 19)

piątek                         1700 + Emmę Janowską (z ofiar pogrzebowych)

koncelebra + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 20)

1830 – nauka przed chrztem

sobota             900 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 21)

koncelebra + Fabiana Kwiatkowskiego

1600 – ślub Drozdowska - Syrkowski

III NIEDZIELA  ZWYKŁA (21.01.2018)

810 + Kazimierza Kluskę i zmarłych z rodziny

945 + Jana i Annę Iwickich (intencja od wnuków)

1100 + Aleksandrę, Józefa Rudnickich, Zbigniewa Jasińskiego

(Msza w Łubiance) 1230 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 22)

6. Od piątku wznawiamy cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam.

7. W tygodniu wymieniliśmy w kościele i we wiatraku gaśnice. Koszt 200 zł.

8. Polecam dzisiejszy numer Niedzieli.

9. Najnowszą książkę ks. Rajmunda Ponczka, proboszcza pt. W klepsydrze pamięci można nabyć w zakrystii lub w biurze, również w DCK w Zamku, w GCK obecnie w Przecznie oraz w kwiaciarni Renata w Łubiance. Proboszcz chętnie wpisze dedykację.

10. W sobotę kończymy kolędowanie. Kto nie mógł być obecny na kolędzie w wyznaczonym terminie, może zgłosić do zakrystii. Odwiedzimy w sobotę w ramach uzupełnień. W niedzielę odprawimy kolędą na plebani. Zaprosiliśmy ks. emeryta z Zamku ks. Mariana Szańcę. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. przedstawię podsumowanie naszych spotkań kolędowych.

11. Plan kolęd.

14 stycznia, niedziela – ul. Wiejska, ul. Wąska. Pojazd po Mszy w Łubiance ok. godz. 1400 i rozpoczęcie p. Bernard Kowalski. Zakończenie p. Piotr Kowalski

14 stycznia, niedziela – szkoła, rozpoczęcie po Mszy w Łubiance ok. godz. 1400. Rozpoczęcie i pojazd p. Wiatr.

15 stycznia, poniedziałek – ul Chełmżyńska od krzyżówek. Pojazd na godz. 1430 i zakończenie p. Tatuliński

15 stycznia, poniedziałek – Bierzgłowo, ul. Gruntowa, ul. Świerkowa, ul. Folwarczna i p. Kraska. Pojazd na 1500 i zakończenie p. Gużyński

16 stycznia, wtorek - ul. Spokojna, ul. Bydgoska nr 2 - 8 (parzyste). Rozpoczęcie p. Łobodzińska. Pojazd na 1330 i zakończenie p. Wojciechowska

16 stycznia, wtorek – Łubianka, ul. Bydgoska – rozpoczęcie od 1330, od ścieżki rowerowej do nr. 28, ul. Kalendarzowa. Pojazd i rozpoczęcie p. Król. Zakończenie p. Kozieł.

17 stycznia, środa - Al. Jana Pawła II – od Gminy. Pojazd na 1400 i rozpoczęcie od p. Sadeckich. Zakończenie p. Giersz

17 stycznia, środa – ul. Ks. Ziętarskiego - Zieliński, Sadurski, Cebulski, Wierzbicki, Lewandowski, Zieliński, Zieliński, Iwicki Jerzy,  Walter T. Pojazd na 1600 i rozpoczęcie p. Wierzbicki. Zakończenie p. Wiesław Jaworski

18 stycznia, czwartek – ul. Zbożowa i Widokowa. Pojazd na godz. 1400 i rozpoczęcie Młodzianowski. Zakończenie p. Giziński

19 stycznia, piątek – ul. Bydgoska od młyna do końca, (z wyłączeniem numerów parzystych 2- 8). Rozpoczęcie i pojazd na godz. 1400 p. Drapiewski, Grabowski. Obu księży. Potem jeden rozpocznie od jednej strony, drugi od drugiej strony

20 stycznia, sobota od godz. 1000  Bierzgłowo – rozpoczęcie p. Janusz Jaworski, potem p. Rutkowski i ul. Topolowa. Pojazd p. Ziółkowski

20 stycznia, sobota - uzupełnienia.