NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 31 grudnia 2017 r.

1.  W dzisiejszą niedzielę odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 1600, po której nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne za mijający rok. Tradycyjnie przedstawię sprawozdanie duszpasterskie i finansowe oraz plany na nowy rok. Jutro 1 stycznia nie będzie rannej Mszy św. o godz. 810. Zapraszamy na godz. 945, 1100 i dodatkowo o godz. 1600.

2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Ochrony Życia. Zbiórka odbywa się co roku w niedzielę Świętej Rodziny. W dzisiejszą niedzielę św. Rodziny witamy Aleksandrę i Roberta Matusiaków. Podzielą się świadectwem życia w rodzinie chrześcijańskiej oraz powiedzą o duchowości rodzin w ruchu Ekip Notre Dame.

3. Ze względu na czas kolęd do przystąpienia do spowiedzi pierwszopiątkowej zachęcam przed Mszami św. w święto Objawienia Pańskiego. Ze względu na bliskość Bożego Narodzenia nie będzie specjalnej spowiedzi. Odprawiający I Piątki, jeżeli są w stanie łaski uświęcającej, wystarczy, że przyjdą na Msze św. i przystąpią do Komunii św. Podpis otrzymają w zakrystii.

4. W sobotę przypada ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - TRZECH KRÓLI. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy, której kawałki zabierzemy do domu, aby wypisać na drzwiach inicjały Trzech Króli K + M + B 2018. Po Mszy św. o godz. 1230 w Łubiance wyruszy po raz drugi Orszak Trzech Króli. Orszak przejdzie przez Łubiankę do szkoły podstawowej. Tam odbędzie się koncert kolęd, wspólne kolędowanie i słodki poczęstunek.

5. 14.01. na sumie koncert kolęd chóru z Unisławia: „SKONT-IN-NONT”.

6. Msze św. w tygodniu:

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY Jezusa, Maryi i Józefa (31.12.2017)

                        810 + Józefa, Melanię Zakrzewskich, Krystynę Gizę, Henryka,

Genowefę Dąbrowskich

945 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 1)

                     1100 + Józefę Stec

(Msza w Łubiance) 1230 + Hieronima Balińskiego w XXII rocz. śmierci, rodziców

z obojga stron

1600 – dziękczynna P. Bogu za dar życia swoich dzieci, prosząc o dalszą opiekę Matki Najświętszej

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – NOWY ROK (1.01.2018)

                  945 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 2)

              1100 + Mieczysława Kryczkę

(koncelebra) + Annę Mastalarczyk w rocz. śmierci

(Msza w Łubiance) 1600 – podziękowanie P. Bogu za otrzymane łaski, prosząc

Boga o zdrowie, błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej

            wtorek            830 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 3)

            środa              830 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 4)

czwartek        830 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 5)

piątek                         830 + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 6)

sobota (Objawienie Pańskie - 6.01.2018)

810 – dziękczynna do MBN Pomocy, z prośbą o opiekę i błogosławieństwo w 18 rocz. urodzin Magdaleny

                                   945 + Jarosława Kalinowskiego w rocz. śmierci

1100 + Zofię Gizińską w I rocz. śmierci

(Msza w Łubiance) 1230 + Halinę, Grzegorza Ziółkowskich

(koncelebra)  + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 7)

NIEDZIELA  CHRZTU PAŃSKIEGO (7.01.2018)

                   810 – dziękczynna za dar sakramentu chrztu swoich dzieci

      945 + Jana Zielińskiego w XIII r. śm., , Apolonię Filipek w XIII r. śm., Stanisława Gdakowicza, Stanisława Grzyba

             1100 + Zofię, Romana, Elżbietę Borkowskich, zmarłych z rodziny

(koncelebra)  + Stanisława Marcinkowskiego (gregoriańska 8)

 (Msza w Łubiance) 1230 + Eugeniusza, Kazimierza, Czesława Okoń,

Henryka Piszczek

7. Zapraszam po Mszach św. do ruchomej szopki w kościele. Podwoje żywej szopki zamykamy 6 stycznia. Ruch w żywym żłóbku, jak co roku, jest intensywny. Dziękuję za przygotowanie szopki, za opiekę nad zwierzętami.

8. Bóg zapłać za kolejne ofiary, które wpływają na budowę kościoła w Łubiance. Docierają piękne komentarze po Pasterce, celebrowanej w Łubiance. Rozdaliśmy ponad 650 Komunii św. Liczymy, że obecnych mogło być około tysiąc osób. Również Pasterka w Bierzgłowie ma swój koloryt i frekwencję. Po niej następuje otwarcie Żywego Żłóbka.

9. Najnowszą książkę ks. Rajmunda Ponczka, proboszcza pt. W klepsydrze pamięci można jeszcze nabyć w zakrystii lub w biurze, również w DCK w Zamku, w GCK obecnie w Przecznie oraz w kwiaciarni Renata w Łubiance. Proboszcz chętnie wpisze dedykację.

10. Zapowiadam na czwartek 11 stycznia, o godz. 1300, zbiórkę elektro - śmieci, zużytego sprzętu. Można będzie oddać stare, zepsute komputery, drukarki, telefony, monitory, aparaty fotograficzne, sprzęt AGD i RTV… itp. Składać będzie można na parkingu przed kościołem. Zbiórkę organizuje organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

11. Plan kolęd. 2 stycznia, wtorek – Łubianka, ul. Zamkowa - od p. Ziółkowskiego do końca, Zakończenie p. Cywiński - pojazd  na 1300 p. Cywiński.

2 stycznia, wtorek – Zamek Bierzgłowski od godz. 1300 ul. Pszeniczna, ul. Przedzamcze, ul. Jagiellońska parzyste od nr 2 do 10 i nieparzyste do szkoły włącznie, po drodze ul. Piastowska 1 - 4, ul. Piasta oraz ul. Rekreacyjna. Zakończenie p. Walerych

3 stycznia, środa - Zamek Bierzgłowski, ul. Św. Jadwigi – Od 1000. Początek p. Hieronim Iwicki, potem od strony Zamku obie strony. Zakończenie i pojazd p. Adam Iwicki

3 stycznia, środa - Zamek Bierzgłowski - Doły Bierzgłowskie – ul. Wyspiańskiego i Kochanowskiego. Pojazd p. Stanisławski na 1600.

4 stycznia, czwartek – Zamek, ul. Piastowska, Łokietka, Przemysława, Chrobrego, Mieszka – zacznę od strony wioski. Pojazd na godz. 1300 i rozpoczęcie p. Orkiszewski, zakończenie proszę p. Sieradzana.

4 stycznia, czwartek na godz. 1600- Łubianka, ul. Przestrzenna, ul. Bpa Okoniewskiego. Pojazd i zakończenie p. Stec

5 stycznia, piątek – od. godz. 1230 – ul. Sportowa, ul. Ciasna, ul. Bpa Szelążka. Początek i wożenie p. Łata. Zakończenie p. Zieliński z ul. Bpa Szelążka

5 stycznia, piątek – ul. Zamkowa od nr 8 parzyste i 9 nieparzyste do stacji paliw, ul. Ogrodowa, Złota, Srebrna, ul. Działkowa. Pojazd i rozpoczęcie na godz. 1230 p. Bytyń. Zakończenie p. Smoliński.

6 stycznia ze względu na Orszak Trzech Króli nie kolędujemy

7 stycznia, niedziela - ul. Zamkowa, (od nr 37 - 11, nieparzyste i od 26 do 10, parzyste) Pojazd i rozpoczęcie na godz. 1400 p. Romanowski. Zakończenie p. Mazerska.

7 stycznia, niedziela - Łubianka, ul. Krótka, ul. Piaskowa. Pojazd i rozpoczęcie o 1400 proszę p. Machnicki. Zakończenie p. Konstanty

8 stycznia, poniedziałek - ul. Wspólna, ul. Osiedlowa, ul. Hallera (cała). Pojazd i początek na 1400 p. Biel. Zakończenie p. Łukasz.

8 stycznia, poniedziałek – ul. Filemonowicza, ul. Wichrowa, ul. Szczęśliwa, ul. Miła, pojazd i rozpoczęcie na 1500 p. Marek Napora. Zakończenie p. Mirowski

© grupa-eth.pl | All right reserved | Made by grupa-eth.pl | login
Dodaj załącznik do tego dokumentu