IV NIEDZIELA ADWENTU - NARODZENIE PAŃSKIE

24 grudnia 2017 r.

1. Dziś czwarta niedziela adwentu oraz Wigilia. Jutro - w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Dziś po południu zachęcamy do tradycyjnego postu – wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

2. W zakrystii lub w biurze można nabywać opłatki wigilijne i świece Caritasu.

3. Dziś w noc Bożego Narodzenia odprawimy dwie Msze św. O godz. 2100 w nowym kościele w Łubiance. Proszę przyjdźcie piętnaście minut prędzej. Razem z p. katechetką i grupą dzieci z parafii, zapraszamy do wspólnego kolędowania. Potem odprawimy Eucharystię. Przed kościołem, zostaną rozpalone ogniska.

O godz. 2400 w kościele parafialnym odprawiona zostanie tradycyjna Pasterka. Pasterce nastąpi otwarcie żywej szopki. Szopka będzie otwarta przez pierwsze i drugie święto Narodzenia Pańskiego, potem do 6 stycznia, od godz. 900 do 1900.

4. Msze św.

NIEDZIELA  (24.12.)  810 + Edwarda Kiszewskiego

945 + Tadeusza Rutkowskiego w rocz. śmierci

                  1100 + Leona, Stanisławę Wiśniewskich, Zygmunta Rusin,

Irenę Beczek, Stanisława Burdacha

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

2100 (wigilijna w Łubiance) – za Parafian

 (koncelebra) + Danutę Jankowską, Jadwigę, Bogdana Ziółkowskich

2400 (Pasterka) – za Parafian

945 + Janinę Biel w II rocz. śmierci

1100 + Krystynę, Antoniego, Stanisławę, Bartłomieja Machnickich, Janinę, Mieczysława, Leszka, Mirosława Ziółkowskich

(Msza w Łubiance) 1230 + Cyryla Gulczyńskiego

 

W wyjątkowy czas NARODZENIA PAŃSKIEGO

DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM, składam ŻYCZENIA,

odkrycia światła i blasku gwiazdy betlejemskiej, która prowadzi nas do Boga. Za Bogiem tęskni każde ludzkie serce. Bóg nasyca ludzkie życie. Tego nie jest w stanie ofiarować człowiekowi nikt i nic poza Bogiem. Niech tajemnica narodzenia Jezusa, pochylenie nad prostotą żłóbka, w który wpisany jest bezmiar miłości Boga do człowieka, do Ciebie i do mnie, staje się Waszym udziałem. Oby każde serce doświadczało miłości Boga, było pełne Boga!

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Szczęść Boże!

 

wtorek – drugie święto - św. SZCZEPANA, pierwszego męczennika (26.12)

                        810 + Krystynę, Tadeusza, Stanisława Kozieł

                     945 + Stanisława, Leokadię Dykowskich

                    1100 + Dominika Iwickiego

W II Święto po sumie o godz. 1100  zapraszam na przywitanie żłóbka. Niech dzieci przygotują modlitwy i kolędy i przedstawią je Jezusowi.

 (Msza w Łubiance) 1230+ Gertrudę, Jana, Julitę Głębockich, Dominikę Janowską

 

środa              1700 + Jadwigę, Albinę, Franciszka, Józefa

czwartek        830+ Pelagię, Fabiana Czajkowskich, zmarłych z rodzin

Czajkowskich i Dynasińskich

            piątek                         830 – za Parafian

            sobota             830 + Weronikę Guziewicz w XVII rocz. śmierci

            koncelebra + Barbarę Szczęśniak w VII rocz. śm, Kazimierę Kubacką w V r. śm.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY Jezusa, Maryi i Józefa (31.12.2017)

                        810 - wolna

945 - wolna

                     1100 + Józefę Stec

(Msza w Łubiance) 1230 + Hieronima Balińskiego w XXII rocz. śmierci, rodziców

z obojga stron

1600 – dziękczynna P. Bogu za dar życia swoich dzieci, prosząc o dalszą opiekę Matki Najświętszej

5. W przyszłą niedzielę koniec Roku Pańskiego 2017. Odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 1600, po której nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne za mijający rok. Tradycyjnie przedstawię sprawozdanie duszpasterskie i finansowe oraz plany na nowy rok.

6. Warsztaty przygotowania dekoracji świątecznych przyniosły 2185 zł. dochodu. Przekazany został na konto budowy kościoła. Bóg zapłać za cierpliwą i społeczną pracę.

W środę zostało zamontowanych w kościele w Łubiance dziewięć okien. Trzy okna w zakrystii, dwa w pomieszczeniu nad zakrystią, cztery okna w prezbiterium. Okna są opiankowane, uszczelnione. Ta część kościoła już jest zabezpieczona. Myślę, że efekt będzie odczuwalny w całym kościele. Na przyszły rok pozostało do wstawienia tylko siedem okien.

Bóg zapłać panom za pociągnięcie kabli i p. elektrykowi za wykonanie przyłącza do oświetlenia zewnętrznego w nowym kościele. Przydało się na roraty i na Pasterkę oświetlając drogę do kościoła. Dziękuję za ufundowanie lamp. Lampa zawieszona nad głównym wejściem bardzo pasuje do stylu kościoła. W środku kryje pięć żarówek. Bóg zapłać za kolejne ofiary na budowę kościoła wpływające na konto lub w zakrystii.

8. W miniony poniedziałek w DCK w Zamku Bierzgłowskim odbyły się obchody Dnia św. Jana Pawła II w Gminie Łubianka. Towarzyszyły nam piękne wspomnienia pielgrzymki św. Jana Pawła do Torunia 7.07.1999 r. Ktoś nawet przyniósł karty wstępu i inne pamiątki. W drugiej części odbył się wieczór autorski ks. Rajmunda Ponczka, proboszcza, o wydanej książce W klepsydrze pamięci. Było duże zainteresowanie, aż trzeba było dostawiać krzesła.

Książkę można zakupić w zakrystii lub w biurze, również w DCK w Zamku, w GCK obecnie w Przecznie oraz w kwiaciarni Renata w Łubiance. Jest pięknie wydana. Nadaje się na świąteczną lekturę lub prezent. Proboszcz chętnie podpisze.

10. Bóg zapłać za żywność dla plebani. Dziękuję za ofiarowanie czterech choinek do dekoracji kościoła w Bierzgłowie i plebanii oraz pięciu dla kościoła w Łubiance. Składam serdeczne podziękowania osobom, które zaangażowały się w przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele w Bierzgłowie i w Łubiance. Dziękuję za dekoracje, za ręcznie wykonane ozdoby, za oświetlenie, nagłośnienie, za przygotowanie ognisk, przygotowanie ruchomego i żywego żłóbka. Za tym kryje się ofiarna pomoc wielu osób. Odkrywamy te miejsca jako nasze swojskie, najpiękniejsze Betlejem.

11. Polecam podwójny, świąteczny numer Niedzieli. Przynosi dodatek płytę z kolędami oraz kalendarz ścienny na 2018 rok.

12. Zmarła śp. Emma Janowska, l. 95 z Łubianki. Pogrzeb odprawiliśmy w sobotę. Dobry Jezu…

Zmarł śp. Edward Kiszewski, l. 65 z Łubianki. Pogrzeb został odprawiony w Toruniu i tam pochowany. Dobry Jezu…

13. Kolędy rozpoczniemy od czwartku - 28 grudnia. Kolędować będzie dwóch księży. Kolęda to czas spraszania błogosławieństwa dla domów i rodzin. Prosimy o obecność całej rodziny. Pragniemy rozmawiać o ważnych sprawach dla rodzin oraz dla parafii, o wierze, o katechizacji. Proszę, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty z religii. Dla parafii najważniejszą sprawą jest kontynuacja budowy nowego kościoła w Łubiance. Przygotowany został kolejny folder prezentujący tegoroczny etap budowy z wizualizacją wyglądu wnętrza po uwzględnieniu dwóch obrazów ufundowanych i poświęconych w tym roku. Kto będzie chciał przy okazji kolędy złożyć specjalną ofiarę na budowę, może to uczynić.

14. Plan kolęd.

28 grudnia - od godz. 1000 – Czarne Błoto. Początek p. Dwojak. Pojazd i zakończenie p. Damrat

28 grudnia - od godz. 1000 – Czarne Błoto. Zaczniemy od Durka do Miler i Maślanka. Pojazd p. Durka, zakończenie p. Szefer

29 grudnia od godz. 1000 – Bierzgłowo, ulica św. Antoniego, potem ul. Ks. Ziętarskiego do nr 17, po drodze ul. Jasna. Początek Janowski, Nalazek. Zakończenie i pojazd p. Przybył

30 grudnia – Zamek. Rozpoczęcie na godz. 1000 p. Paszkiewicz. ul. Jagiellońska od ul. Akacjowej do końca wraz z ul Wojska Polskiego, po drodze ul. Magnacka. Pojazd i zakończenie p. Martin

30 grudnia od godz. 1000 - Zamek Bierzgłowski, ul. Sarnia, ul. Łąkowa, ul. Jagiellońska,  od nr 13 (nieparzyste) i 20 (parzyste) i ul. Akacjowa. Rozpoczęcie p. Syrocki. Pojazd i zakończenie p. Iwicka.

31 grudnia i 1 stycznia nie kolędujemy.

© grupa-eth.pl | All right reserved | Made by grupa-eth.pl | login
Dodaj załącznik do tego dokumentu