III NIEDZIELA ADWENTU

17 grudnia 2017  r.

1. PARAFIALNA SPOWIEDŹ ADWENTOWA - w najbliższy czwartek 21.12.

Przed południem spowiadać będziemy od godz. 900 do 930.

Po zakończonej spowiedzi – ok. godz. 930 - Msza św.

W kaplicy Zamku Bierzgłowskiego od 1000 (pół godziny)

Po południu spowiedź w Bierzgłowie i w Łubiance równocześnie –

od godz. 1730 do 1800 - dzieci i dorośli. Po spowiedzi – ok.  godz. 1800 - Msza św. w Bierzgłowie i możliwość przyjęcia Komunii św. w Łubiance.

Spowiedzi słuchać będą wszyscy księża z dekanatu. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi św., aby w Boże Narodzenie przyjąć Jezusa - Eucharystię. Żona niech zachęci męża, mąż żonę i oboje niech zachęcą dzieci. Całymi rodzinami skorzystajmy ze spowiedzi.

Po spowiedzi księża gromadzą się na plebanii na dekanalny opłatek.

3. Roraty odprawiamy trzy razy w tygodniu przed świtem: w środę i piątek w kościele w Łubiance o godz. 645 i w sobotę w Bierzgłowie o godz. 730. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych. Przynosimy lampiony albo świece Caritasu.

4. Przyszła niedziela jest czwartą niedzielą Adwentu. Uczestniczymy więc do południa we Mszy św. niedzielnej. Równocześnie jest Wigilią Bożego Narodzenia. Bierzemy udział w Pasterce w Łubiance o godz. 2100 lub w Bierzgłowie o północy. Nie będzie Mszy św. w Łubiance o godz. 1230. Zachęcamy do postu po południu oraz na wieczerzy wigilijnej.

NIEDZIELA (17.12.)  810 + Pelagię i Czesława Osak

945 + Stanisława Król

1100 – o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Gminy Łubianka

za wstawiennictwem św. Jana Pawła II (z okazji gminnego Dnia Papieskiego)

koncelebra + Katarzynę, Emanuela Rzodeczko, Reginę Murawską

koncelebra + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 24)

(Msza w Łubiance) 1230 + Mirosława w III rocz. śm., Janinę, Mieczysława,

Leszka Ziółkowskich

poniedziałek (spowiedź w Biskupicach) 800 + Zygmunta Abramskiego (greg. 25)

wtorek (spowiedź w Górsku) 800 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 26)

środa (roraty w Łubiance) 645 + Bogumiłę i Dawida Słabisz

1700 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 27)

czwartek (21.12) - ADWENTOWY DZIEŃ SPOWIEDZI W BIERZGŁOWIE

930 + Karola Biela w XXXI rocz. śmierci

1800 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 28)

piątek (roraty w Łubiance) 645 – intencja wolna

1700 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 29)

(po adoracji nauka przed chrztem)

sobota (roraty w Bierzgłowie) 730  + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 30)

koncelebra + Franciszkę Gumowską

(chrzest) 1600 – w intencji dziecka i rodziców

NIEDZIELA  (24.12.)  810 – za Parafian

945 + Tadeusza Rutkowskiego w rocz. śmierci

1100 + Leona, Stanisławę Wiśniewskich, Zygmunta Rusin,

Irenę Beczek, Stanisława Burdacha

2100 (wigilijna w Łubiance) – za Parafian

(koncelebra) + Danutę Jankowską, Jadwigę, Bogdana Ziółkowskich

2400 (Pasterka) – za Parafian

6. Dziś na sumie o godz. 1100 Msza św. o błogosławieństwo dla mieszkańców Gminy i o wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Dziś o godz. 1600 gminna choinka w Parku Kultury i Rekreacji w Łubiance.

Jutro w DCK w Zamku Bierzgłowskim dalsze obchody Dnia św. Jana Pawła II w Gminie Łubianka. O godz. 1000 podsumowanie konkursu plastycznego To jest moja matka, ta ojczyzna. O godz. 1900 wieczór poświęcony pielgrzymce św. Jana Pawła II do Torunia w 1999 r. Program artystyczny zostanie przedstawiony przez uczniów Szkoły Podstawowej w Brąchnowie. W drugiej części wieczór autorski ks. proboszcza Rajmunda Ponczka, który wydał kolejną książkę pt. W klepsydrze pamięci. Wielu parafian jest zaskoczonych, że pomimo zajęć związanych z budową kościoła udało się wygospodarować czas na pisanie.

7. W ubiegłym tygodniu w nowym kościele zakończyliśmy prace murarskie. Obecnie czekamy na montaż dziewięciu okien, które uszczelnią prezbiterium i zakrystię. Spowodują iż we wnętrzu kościoła będzie o wiele cieplej. Pragniemy, jak w ubiegłą zimę, co niedzielę gromadzić się a Mszy św.

Bóg zapłać za ofiary ubiegłotygodniowej kolekty budowlanej… Bóg zapłać za ofiary przekazywane na konto lub w zakrystii na budowę oraz ofiary od rodzin na sprzątanie kościoła. Dziękuję za ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

8. Można nabywać opłatki wigilijne i świece Caritasu Wigilijne dzieło pomocy.

9. Po Mszach św. można nabywać dekoracje świąteczne. Przygotowane z dużym nakładem czasu. Zakupione rzeczy będą najpiękniejszym prezentem, a równocześnie będą wsparciem budowy kościoła. Na stoisku można również nabyć album pt. 25 lat Diecezji Toruńskiej. Zawiera piękne zdjęcia i krótką notkę o wszystkich parafiach diecezji. Rozpoczyna prezentację nasza bierzgłowska parafia. Polecam jako pamiątkę dla rodzin i jako świetny prezent. Można również zakupić książkę ks. proboszcza. Jest pięknie wydana. Nadaje się na świąteczną lekturę lub prezent. Książkę można również kupić w DCK w Zamku, w GCK obecnie w Przecznie oraz w kwiaciarni Renata.

10. Dziś od godz. 1200 do 1500 w świetlicy wiejskiej w Biskupicach Jarmark Bożonarodzeniowy. Będą swojskie wyroby mięsne i serowe oraz własne rękodzieło.

11. Bóg zapłać za ofiarowanie żywności przed świętami.