II NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2017 r.

1. Dziś o godz. 1200 odbędzie się ingres ks. bpa Wiesława Śmigla do katedry toruńskiej. W piątek odbyło się kanoniczne objęcie rządów nad diecezją. Niech Bóg błogosławi i prowadzi nowego pasterza. Uroczystość jest transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja.

2. Dziś dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Roraty odprawiamy trzy razy w tygodniu przed świtem: w środę i piątek w kościele w Łubiance o godz. 645 i w sobotę w Bierzgłowie o godz. 730. Dzieci do I Komunii św. na roraty chodzą obowiązkowo. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych. Przynosimy lampiony, dorośli lampiony albo świece Caritasu..

4. Spowiedź adwentową w parafii planujemy na czwartek - 21 grudnia.

NIEDZIELA (10.12.) 810 + Stanisława Szopę w 66 rocz. urodzin

945 + Anielę, Jana, Piotra Latawiec

1100 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 17)

(w Łubiance) 1230 + Zygmunta, Elżbietę Walter, Teresę, Mirosława Latawiec

poniedziałek              1700 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 18)

wtorek                       830 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 19)

1600+ Teresę w rocz. śm. i Mirosława Latawiec

1700+ Eugeniusza Burdacha

środa (roraty w Łubiance)  645 + Halinę Ziółkowską (z ofiar pogrzebowych)

1700+ Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 20)

czwartek                    830 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 21)

1700 + Pawła Bartosińskiego w I rocz. śmierci

piątek (roraty w Łubiance) 645 + Karola Biela

800  + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 22)

1700 + Alicję, Lecha Chmieleckiego w V rocz. śmierci, dziadków Chmielewskich, Zduńskich, Zatorskich

sobota (roraty w Bierzgłowie) 730  + Apolinarego Ziółkowskiego w XXV rocz. śm.

koncelebra + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 23)

NIEDZIELA (17.12.)  810 + Pelagię i Czesława Osak

945 + Stanisława Król

1100 – o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Gminy Łubianka

za wstawiennictwem św. Jana Pawła II (z okazji gminnego Dnia Papieskiego)

koncelebra + Katarzynę, Emanuela Rzodeczko, Reginę Murawską

koncelebra + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 23)

(Msza w Łubiance) 1230 + Mirosława w III rocz. śm., Janinę, Mieczysława,

Leszka Ziółkowskich

6. W następną niedzielę zapraszam na godz. 1100 na Mszę św. o błogosławieństwo dla mieszkańców Gminy i o wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Natomiast 18.12 w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim na obchody Dnia św. Jana Pawła II w Gminie Łubianka. Organizuje je Centrum Kultury. O godz. 1000 podsumowanie konkursu plastycznego To jest moja matka, ta ojczyzna. O godz. 1900 wieczór poświęcony pielgrzymce św. Jana Pawła II do Torunia w 1999 r. Program artystyczny zostanie przedstawiony przez uczniów Szkoły Podstawowej w Brąchnowie.

7. Można nabywać opłatki wigilijne. Jeżeli nie chcecie się dzielić w Wigilię opłatkiem niepoświęconym nie nabywaj w sklepach, w supermarketach tylko w swojej parafii.

W zakrystii lub w biurze można nabywać świece wigilijne Caritasu: Wigilijne dzieło pomocy dzieciom – małe po 6,50 zł., duże po 13 zł.

8. Od dzisiejszej niedzieli wprowadzamy zwyczaj, że po Komunii św. wszystkie dzieci obecne na Mszy św., nieprzyjęte, będą podchodzić do kapłana, do miejsca przewodniczenia i będą otrzymywać indywidualne błogosławieństwo. Zapraszamy dzieci.

9. Po Mszach św. można nabywać dekoracje świąteczne, przygotowane w czasie warsztatów. Dochód przeznaczony jest na budowę nowego kościoła. Na stoisku można również nabyć album pt. 25 lat Diecezji Toruńskiej. Zawiera piękne zdjęcia i krótką notkę o wszystkich parafiach diecezji. Rozpoczyna prezentację nasza bierzgłowska parafia. Polecam jako pamiątkę dla rodzin i jako świetny prezent.

10. Jeszcze nie wszyscy odnowili prenumeraty na następny rok. Można zamówić nową Różańca, Anioła Stróża, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Arki. Polecam dzisiejszą Niedzielę, która zawiera interesujący wywiad z nowym Biskupem Toruńskim.

11. W tym tygodniu zakończyliśmy prace murarskie na budowie na bieżący rok. Murarze ukończyli prace na ścianie wschodniej, na zakrystii i na prezbiterium. Prace wznowimy na wiosnę i będziemy kontynuować. Zamówiliśmy dziewięć okien, które do Bożego Narodzenia zostaną zamontowane. Uszczelnią prezbiterium i zakrystię. Myślę, że spowodują iż we wnętrzu kościoła będzie o wiele cieplej. W ten sposób krok za krokiem ocieplamy i uszczelniamy nowy kościół. To ważna informacja wobec zbliżającej się zimy.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty budowlanej. Mamy jeszcze zobowiązania i płatności, które chcielibyśmy uregulować do końca roku. Dobrze by było wejść w nowy rok bez długów. Bóg zapłać za ofiary od rodzin na sprzątanie kościoła. Dziękuję za ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

12. W sobotę od godz. 1100 zapraszam do pomocy w ustawieniu choinek, do przystrojenia choinek i kościoła, a także przygotowania zamontowania żywego i ruchomego żłóbka. Przygotowanie wymaga sporego nakładu pracy, każde ręce będą pomocne.

13. Bóg zapłać za ofiarowanie żywności dla plebanii przed świętami.