I NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2017 r.

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Po rannej Mszy nastąpi poświęcenie wieńca adwentowego.

2. Roraty - Msze św. ku czci Matki Boskiej odprawiane będą trzy razy w tygodniu przed świtem: w środę i piątek w kościele w Łubiance o godz. 645 i w sobotę w Bierzgłowie o godz. 730. Dzieci do I Komunii św. na roraty chodzą obowiązkowo. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych. Przynosimy lampiony, dorośli lampiony albo świece Caritasu. Proponuję zrobić postanowienia adwentowe. Jednym z nich może być postanowienie uczestnictwa we wszystkich Mszach roratnich (trzy razy tygodniowo). Rozpoczynamy czuwanie przed przyjściem Jezusa podobnie, jak czuwa pielęgniarka, żołnierz i wartownik.

3. Dziś po Mszy w Łubiance o godz. 1230 zebranie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Zapraszam ojców i matki. Podczas tej Mszy poświęcenie lampionów, które dzieci będą przynosić na roraty.

4. W środę po Mszy św. o godz. 1700  spotkanie Matek Żywego Różańca.

5. W czwartek w łączności ze Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji budowy kościoła i spotkanie grupy Pięć minut.

6. W najbliższy piątek ks. bp Wiesław Śmigiel obejmie kanonicznie Diecezję Toruńską. W niedzielę – 10.12. o godz. 1200 zapraszam na ingres nowego biskupa do katedry toruńskiej. Wspierajmy modlitwą nowego pasterza.

7. W sobotę 9 grudnia odbędzie się modlitewne czuwanie młodzieży w intencji nowego Biskupa Toruńskiego. Będzie ono miało miejsce w kościele akademickim pw. Ducha Świętego na Starym Rynku w Toruniu. Rozpocznie się o godz. 1800 i zakończy Mszą św. o godz. 2000. Zapraszamy młodzież naszej parafii do uczestnictwa. Chętnych prosimy o zgłoszenia do ks. wikariusza.

NIEDZIELA (3.12.) 810 + Klemensa Ordona, Pelagię, Alojzego, Felicję Gawor

945 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 10)

1100 + Mariannę, Józefa Rudzkich, zmarłych z rodziny

(Msza w Łubiance) 1230 + Halinę Ziółkowską (od koleżanek z Łubianki)

poniedziałek (4.12. - św. Barbary)  830 + Zygmunta Abramskiego (greg. 11)

1700 + Barbarę Kędziora

koncelebra – o zdrowie dla Wojtusia

wtorek            1700 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 12)

środa (6.12. - św. Mikołaja)

(roraty w Łubiance) 645 + Janinę, zm. z rodziny Krużewskich

1700 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 13)

czwartek        1700 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 14)

piątek             (8.12. – Niepokalane Poczęcie NMP)

(roraty w Łubiance) 645 + Henryka Lipińskiego (z ofiar pogrzebowych)

1700 – dziękczynna za otrzymane łaski przez Niepokalane Serce Maryi za dzieci, wnuków i prawnuków

koncelebra + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 15)

sobota (roraty w Bierzgłowie) 730 + Melanię w rocz. śmierci, Tadeusza Kędziora,

zmarłych z rodziny

koncelebra + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 16)

NIEDZIELA  (10.12.) 810 + Stanisława Szopę w 66 rocz. urodzin

945 + Anielę, Jana, Piotra Latawiec

1100 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 17)

(w Łubiance) 1230 + Zygmunta, Elżbietę Walter, Teresę, Mirosława Latawiec

9. Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich z Łubianki za zorganizowanie charytatywnego Balu Andrzejkowego w sobotę 25.11. w DCK w Zamku Bierzgłowskim. Zabawa trwała do 530. Dziękuję za przygotowanie sali, dekoracji, posiłków, za uporządkowanie po balu. Ciężka praca wielu osób nagrodzona została znakomitą zabawą i satysfakcją. Dochód wyniósł 5 134 zł. i został przekazany na konto budowy kościoła. Był wyższy od poprzedniego balu organizowanego w lutym 2015 r. Bóg zapłać. To kolejna piękna cegiełka dla budującego się kościoła. Bóg zapłać ks. Zbigniewowi, dyrektorowi DCK, za nieodpłatne udostępnienie sali na tak zbożny cel. Nie musieliśmy płacić nawet za media.

10. W tym tygodniu trwały jeszcze prace na budowie. Murowano warstwę z cegły ręcznie formowanej na ścianie południowej zakrystii i prezbiterium. W nadchodzącym tygodniu prace te zostaną dokończone. Planujemy jeszcze wstawienie dziewięciu okien w zakrystii i prezbiterium. Uszczelni to w znacznym stopniu kościół i przygotuje na zimę. Zakończymy wówczas prace na bieżący rok. Na wiosnę będziemy kontynuować.

Bóg zapłać za ofiary, które systematycznie wpływają, na budowę nowego kościoła  w Łubiance. Dziękuję wielu rodzinom za ofiarność na ten cel. W zakrystii są dostępne pamiątkowe cegiełki na budowę. W przyszłą niedzielę druga niedziela miesiąca. Polecam pamięci kolektę budowlaną. Mamy jeszcze zobowiązania i płatności, które chcielibyśmy uregulować do końca roku. Bóg zapłać za ofiary od rodzin na sprzątanie kościoła. Dziękuję za ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

11. Będę zamawiał prenumeraty na następny rok. Kto chce zamówić prenumeratę roczną Różańca, Anioła Stróża, Tak rodzinie, Małego Gościa Niedzielnego, czy kwartalną  Niedzieli proszę o kontakt. Polecam dzisiejszą Niedzielę, która zawiera zdjęcie i informacje o warsztatach tworzenia dekoracji w Łubiance.

12. Zakończyły się trwające przez listopad warsztaty tworzenia ozdób na Boże Narodzenie. Przygotowane ozdoby są rozprowadzane przed kościołem od tej niedzieli. Zachęcam do zakupu, wsparcia pięknej, cichej pracy pań i zbożnego celu. Cały pozyskany w ten sposób dochód przeznaczony będzie na budowę kościoła.

13. W zakrystii lub w biurze można nabywać świece wigilijne Caritasu: Wigilijne dzieło pomocy dzieciom – małe po 6,50 zł., duże po 13 zł. i w tym roku nowy rodzaj świece ozdobne po 15 zł. Dzieło to jest inicjowane już po raz 24.

14. Można nabywać opłatki wigilijne. Jeżeli nie chcecie się dzielić w Wigilię opłatkiem niepoświęconym nie nabywaj w sklepach, w supermarketach tylko w swojej parafii.

15. Dziękuję za przygotowanie wieńca adwentowego. Bóg zapłać za żywność.

16. U ministrantów otrzymamy grudniowy Głos Parafii