XXXIV NIEDZIELA CZASU ZWYKŁEGO

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2017 r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku kościelnego. Po rannej Mszy św. w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia: O Jezu najsłodszy…

2. Dziś odpust Chrystusa Króla w Lulkowie. Suma odpustowa o godz. 1300.

3. Dziś papież Franciszek udaje się w podróż apostolską do Birmy i Bangladeszu, jednych z najbiedniejszych krajów świata, targanych przez wojny i prześladowania religijne. Jest to kolejna trudna podróż papieża, która potrwa do soboty. Modlimy się o jej owoce.

4. We wtorek o godz. 1700 Msza św. i po Mszy zapraszam do plebanii na zebranie Akcję Katolicką oraz Radę Duszpasterską i Radę Ekonomiczną parafii.

Będziemy programować działania na nadchodzący rok.

5. W Pierwszy Piątek przedświąteczny obchód chorych. Rozpoczniemy od godz. 900. Można zgłaszać chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc. Od 1600 do 1700 spowiedź pierwszopiątkowa. Spowiedź adwentowa, z udziałem księży z dekanatu, odbędzie się w czwartek - 21 grudnia.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 1100 będzie odbędzie się promocja nowych ministrantów, którzy do służby liturgicznej przygotowywali się przez ostatnie dwa lata. Przystąpi trzech kandydatów ze szkoły podstawowej i dwóch z gimnazjum. Promocji dokona ks. wikariusz a kołnierze nakładać będą rodzice. Zachęcamy do służby liturgicznej nowych kandydatów.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy w Łubiance o godz. 1230 zebranie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Zapraszam ojców i matki. Podczas Mszy poświęcimy lampiony, które dzieci będą przynosić na roraty.

8. Msze św. w tym tygodniu:

NIEDZIELA – JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (26.11.)

810 + Krystynę, Tadeusza, Stanisława Kozieł

945 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 3)

1100 + Alicję w rocz. śm., Jerzego Nalazek

(zapraszam Akcję Katolicką - z okazji święta patronalnego)

(Msza w Łubiance) 1230 – dziękczynna, z prośbą o dalszą opiekę za przyczyną

Matki Bożej

poniedziałek  1700 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 4)

wtorek            1700 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 5)

środa                          1700 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 6)

czwartek (św. Andrzeja) 1700 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 7)

piątek                         1700 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 8)

(koncelebra) + Halinę i Grzegorza Ziółkowskich (od Ewy z rodziną)

sobota             830 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 9)

(koncelebra) + Zofię Rosińską

NIEDZIELA (3.12.) 810 + Klemensa Ordona, Pelagię, Alojzego, Felicję Gawor

945 + Zygmunta Abramskiego (gregoriańska 10)

1100 + Mariannę, Józefa Rudzkich, zmarłych z rodziny

(Msza w Łubiance) 1230 + Halinę Ziółkowską (od koleżanek z Łubianki)

9. Co na budowie. W tym tygodniu murarze ukończyli ocieplenie i murowanie północnej ściany zakrystii i prezbiterium. Zostały zamontowane dwa okna w fasadzie zachodniej, obok wieży. Do zakrystii zamówiliśmy wejściowe drzwi. Nie będą to jeszcze drzwi docelowe, ponieważ nie ma jeszcze posadzki i drzwi docelowe musiałyby mieć dwudziestocentymetrową szparę. Zamawiamy również żaluzje na wieżę kościoła, do zamontowania na wysokości dzwonów. Tam nie mogą przyjść okna, ponieważ w przyszłości tłumiłyby dźwięk dzwonów.

Bóg zapłać za ofiary na budowę nowego kościoła  w Łubiance. Dziękuję za ofiary składane w zakrystii, biurze i na konto parafii. Są dostępne cegiełki na budowę o nominałach 20, 50, 100, 200 i 500 zł. Bóg zapłać za zgłaszanie nadal złomu. W minionym tygodniu pozyskaliśmy ze sprzedaży złomu kolejne 400 zł.

10. Polecam dzisiejszą Niedzielę. Proszę pomyśleć o odnowieniu prenumeraty Niedzieli na I kwartał 2018 roku. Także Drogi, Arki, Anioła Stróża, Małego Gościa Niedzielnego, Różańca. Są to prenumeraty roczne, które już w tym czasie należy zamawiać.

11. Radio Maryja świętuje w sobotę 2.12. - XXVI rocz. powstania. Zachęcam do wzięcia udziału w uroczystościach w hali widowiskowej na ul Bema, w Toruniu. Katecheza, modlitwa, wiadomości, transmisje uroczystości z udziałem Ojca św. są szkołą bycia uczniem Jezusa. Katolicy zaczynają być aktywni po latach peerelu, który zepchnął ludzi wierzących na margines życia społecznego.