XXXII NIEDZIELA CZASU ZWYKŁEGO

12 listopada 2017  r.

1. Wczoraj - 11 listopada przypadła 99 rocznica odzyskania niepodległości.

W związku ze Świętem Niepodległości dziś o godz. 1600 w kościele w Łubiance odprawimy Mszę za Ojczyznę św. Po niej zapraszam na koncert patriotyczny pt. Dziś do Ciebie przyjść nie mogę. Podobnie, jak w latach ubiegłych koncert dostarczy nam głębokich przeżyć. Koncert przygotowany przez młode pokolenie skupione przy Młodzieżowej Radzie Gminy.

2. Wczoraj papież Franciszek mianował nowego biskupa toruńskiego . Został nim ks. bp Wiesław Śmigiel. (czyt. komunikat). Przypomnę, że naszej parafii jest znany. W roku 2013 bierzmował młodzież. W roku 2007 przewodniczył sumie odpustowej 15 sierpnia. Jeszcze wówczas nie był biskupem. Ks. bp pochodzi z parafii Gruczno, gdzie proboszcz pracował przez 5 lat. W tym czasie był moim uczniem, ministrantem, lektorem, jeździł na letnie obozy, na pielgrzymki, także do Warszawy na grób ks. Popiełuszki. Cieszymy się z tej nominacji. Niech Bóg błogosławi nowemu pasterzowi.

3. Dziś przed Mszą św. o godz. o godz. 800 rozpoczęliśmy odmawianie wypominków rocznych. Będą odmawiane przez cały rok do Wszystkich Świętych.

4. Msze św. w tym tygodniu:

NIEDZIELA  (12.11.)  810 + Marcina Grabowskiego

945 + Urszulę Lewandowską w rocz. śmierci

1100 + Ludwika Bartosińskiego w II rocz. śmierci

(koncelebra) + Teresę, Mirosława Latawiec (od siostry Kazi z rodziną

w miesięcznicę śmierci)

(Msza w Łubiance) 1600 – Msza św. za Ojczyznę (po Mszy koncert)

(koncelebra) + Wojciecha Ziółkowskiego w I rocz. śmierci,

Jerzego, Fabiana, rodziców z obojga stron

poniedziałek  1700 + Zbigniewa Mikulskiego w II rocz. śm., Janinę i Józefa

wtorek            810 – o zdrowie dla brata Tadeusza i o szczęśliwą operację

środa                          1700 - wolna

czwartek        1700 - wolna

piątek                         1700 – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo

sobota (bł. Karoliny Kózkówny) 830 – za zmarłych kapłanów

1600 – ślub Pawłowski - Szczepanik

NIEDZIELA  (19.11.)  810 + Feliksa Waltra

945 + Tadeusza Kędziorę w rocz. śm., Melanię i zmarłych z rodziny

1100 + Łukasza Ogrodowicza w XV rocz. śmierci

(Msza w Łubiance) 1230 + Gertrudę, Jana, Julitę Głębockich, zmarłych z rodziny

5. Dziś, w drugą listopada, Kościół w Polsce przeżywa 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: Ocalmy chrześcijan na Bliskim wschodzie. Niedziela dzisiejsza przynosi na okładce wstrząsające zdjęcie wyciągania z ruin małego uratowanego dziecka. Po Mszach zbiórka do puszek na Kościół prześladowany.

6. Co na budowie kościoła?

W tym tygodniu mam dobre wiadomości. Dekarze zakończyli prace przy układaniu dachówki na wieży kościoła oraz na daszku pośrednim pomiędzy szerszą a węższą częścią wieży. Pokryli ostatnią, północną ćwiartkę wieży, założyli rynny, opierzenia. Wyciągnęli również instalację odgromową. Gdybyśmy tego nie zrobili teraz, to po zdjęciu rusztowań trzeba by było nająć wysięgnik, aby zamontować odgromnienie. Bóg zapłać. Jeszcze raz podkreślam, że dekarze pracowali społecznie.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty budowlanej na nowy kościół w Łubiance.

6. W najbliższy piątek kolejne warsztaty przygotowania ozdób świątecznych organizowane przez Kasię Łukasz. Zapraszam na godz. 1700 na ul. Hallera 10, a potem w kolejne piątek - 24.11. Jak w latach ubiegłych przygotowane ozdoby będą rozprowadzane przed kościołem. Pozyskany dochód przeznaczony będzie na budowę kościoła

7. W następny wtorek - 21.11. w naszej parafii odbędzie się kongregacja dekanalna dekanatu bierzgłowskiego. O godz. 17 odprawiona zostanie Msza św. za zmarłych z dekanatu księży i świeckich, parafian z poszczególnych parafii. Po Mszy św. procesja za zmarłych na cmentarzu. Potem na plebanii odbędzie się konferencja księży. Już dziś zapraszam. Pamiętajmy o naszych zmarłych.

8. Zmarł śp.  Henryk Lipiński, l. 82 z Zamku Bierzgłowskiego (odwiedzaliśmy go w Pierwsze Piątki miesiąca od września 2016 r.). Dobry Jezu…