XXXI NIEDZIELA CZASU ZWYKŁEGO

5 listopada 2017  r.

1. Od 1 do 8 XI włącznie za nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, zwłaszcza dla dusz w czyśćcu.

2. Można składać na wypominki jednorazowe i roczne. Wypominki jednorazowe odmawiamy od 2 do 8. listopada po Mszach św. Wypominki roczne, jak w latach ubiegłych, będą odmawiane przez cały rok przed niedzielną Mszą o godz. 800. Najbardziej wartościową formą modlitwy jest Msza św. Czy pamiętasz, aby zamawiać intencje mszalne za swoich zmarłych? Oni potrzebują tej modlitwy. W przyszłości ty i ja też będziemy jej potrzebowali.

3. W przyszłą niedzielę Msza św. w kościele w Łubiance odprawiona zostanie nie o godz. 1230 lecz o godz. 1600. W związku z Narodowym Świętem Niepodległości odprawimy Mszę św. za Ojczyznę. Po Mszy zapraszam na koncert pt. Dziś do Ciebie przyjść nie mogę. Podobnie, jak w latach ubiegłych koncert dostarczy nam głębokich przeżyć.

NIEDZIELA (5.11.) 810 + Jana Łobodzińskiego i rodziców

945 – dziękczynna i o błogosławieństwo Boże dla ks. Sławomira w dniu

imienin (od Rad Parafialnych)

1100 + Kazimierza Iwanickiego w X rocz. śmierci

(Msza w Łubiance) 1230 + Wiesława Krajewskiego w IV rocz. śmierci

poniedziałek  1700 – wolna

wtorek            830 – za Parafian

środa              1700 – za zmarłe członkinie Żywego Różańca

(od Róży z Bierzgłowa)

czwartek (Msza w Łubiance) 800 – o błogosławieństwo w budowie kościoła,

za ofiarodawców, za zmarłych ofiarodawców

1700 - wolna

piątek                         1700 + Zdzisławę w I rocz. śm. i Kazimierza Głowackich

(koncelebra) + Ksawerego, rodziców Waltrów, Całbeckich i ich dzieci

sobota (11.11. - Narodowe Święto Niepodległości - św. Marcina)

830 + Gertrudę, Stanisława Maciejewskich, Mariannę, Bronisława Drapiewskich

koncelebra  + Stanisława, Leonię, Agnieszkę Iwickich, Mateusza

Pawłowskiego, Zenona Stec

930 – dziękczynna i o dalsze błogosławieństwo w pierwszą rocz. urodzin Aleksandra

koncelebra + Zdzisława i Zdzisławę

NIEDZIELA  (12.11.)  810 + Marcina Grabowskiego

945 + Urszulę Lewandowską w rocz. śmierci

1100 + Ludwika Bartosińskiego w II rocz. śmierci

(koncelebra) + Teresę, Mirosława Latawiec (od siostry Kazi z rodziną

w miesięcznicę śmierci)

(Msza w Łubiance) 1600 – Msza św. za Ojczyznę (po Mszy koncert)

(koncelebra) + Wojciecha Ziółkowskiego w I rocz. śmierci,

Jerzego, Fabiana, rodziców z obojga stron

4. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Łukasz Pawłowski, st. wol., zam. w Łubiance, ul. Zamkowa i Monika Szczepanik, st. wol., zam. w Łubiance, ul. Zamkowa. Zap. II.

5. Co na budowie kościoła?

W tym tygodniu dekarze pokryli dachówką drugą i trzecią ćwiartkę dachu na wieży kościoła. Zamocowali gąsiory na które czekaliśmy prawie miesiąc czasu, założyli rynny i blaszane opierzenie. Dachówką został również pokryty mały daszek pomiędzy dolną - szerszą częścią wieży a górną - węższą. Jest to trudna praca. Góra wieży sięga dwudziestu metrów. Pracę wykonują dekarze z parafii, za robociznę nie pobierają żadnej opłaty. Bóg zapłać. Kosztują oczywiście wszystkie materiały. Warto popatrzeć w górę. Jak komponuje się cegła ręcznie formowana, fugowana, z dachówką o naturalnym ceglanym kolorze. Piękny mur zewnętrzny kościoła. W poniedziałek rusztowanie zostanie przestawione na stronę północną  dla pokrycia ostatniej ćwiartki i zamknięcia dachu. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać w przyszłą niedzielę, po demontażu rusztowań okalających wieżę, fasada zachodnia ukaże się w całej okazałości.

Bóg zapłać za ofiary na budowę nowego kościoła w Łubiance. Dziękuję za ofiary wpłacane na konto i te składane osobiście. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Ogłaszam kolektę budowlaną i polecam ofiarności Parafian.

6. W najbliższy piątek warsztaty przygotowania ozdób świątecznych organizowane przez Kasię Łukasz. Zapraszam 10.11 na godz. 17.00 na ul. Hallera 10, a potem w kolejne piątki 17 i 24.11. Jak w latach ubiegłych przygotowane ozdoby będą rozprowadzane przed kościołem. Pozyskany dochód przeznaczony będzie na budowę kościoła.

7. KGW w Łubiance wraz z parafią organizuje Charytatywny Bal Andrzejkowy w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim. Jest już komplet zgłoszeń. Bóg zapłać za tę inicjatywę na rzecz budowy kościoła.

8. U ministrantów przed kościołem otrzymamy listopadowy Głos Parafii. Dziękuję za żywność dla plebani.