XXX NIEDZIELA CZASU ZWYKŁEGO - 29 października 2017

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę po rannej o godz. 810, w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 1700. Kończy się miesiąc różańcowy zachęcam do domowego odmawiania różańca.

2. W uroczystość Wszystkich Świętych 1. listopada - Msze św. o godz. 810, 945 i o 1200, po której procesja za zmarłych na cmentarzu.

3. Można składać na wypominki jednorazowe i roczne.

Wypominki jednorazowe będziemy odmawiać od 2 - 8. listopada po Mszach św.

Można zamawiać intencje Mszy św. za zmarłych oraz Mszę św. gregoriańską. Polega ona na odprawieniu przez trzydzieści kolejnych dni Mszy św. w intencji jednego zmarłego. Gregorianka ma szczególną moc wypraszania zbawienia.

4. Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych we wtorek 31.10. od godz. 1600 do 1700. Zachęcam do spowiedzi, aby w dni oktawy Wszystkich Świętych móc uzyskać codziennie odpust zupełny za zmarłych. Po przyjściu na grób, a przed rozpoczęciem uprzątania, najpierw pomódl się, ofiaruj spowiedź i Komunię św. za zmarłych.

5. Organizujemy kwestę na cmentarzu. Młodzież będzie stała z puszkami w czasie uroczystości Wszystkich Świętych.

6. Ponieważ I Środa wypada we Wszystkich Świętych Matki Żywego Różańca zapraszam na spotkanie w przeddzień, we wtorek 31.01. na Mszę św., ostatni różaniec i comiesięczne zebranie.

7. W I Czwartek zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji budowy kościoła Grupę Pięć minut. Modlimy się również o nowe powołania.

8. W Pierwszy Piątek od godz. 900 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Okazja do spowiedzi w Pierwszy Piątek od godz. 1600 do 1700.

9. Msze św. w tygodniu:

NIEDZIELA  (30.10.) – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA 

810 + Tadeusza, Krystynę, Stanisława Kozieł, dziadków z

obojga stron

945 + Jagodę Sowa w IV rocz. śmierci

                        1100 – dziękczynna i o dalsze Boże błogosławieństwo

            (Msza w Łubiance) 1230 + Dominikę Janowską

poniedziałek  1700 + Stefana Lewandowskiego z okazji urodzin

                       1600 do 1700spowiedź przed Wszystkimi Świętymi

wtorek       1700 + Przemysława Piskalskiego, jego rodzinę, Antoniego Kubackiego

Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.) 810 + Fabiana Kwiatkowskiego

945 + Annę, Jana Iwickich, rodziców z obojga stron i rodzeństwo, Józefa

Iwickiego, Zbigniewa Głowackiego, Marka Hercka

1200 – za zmarłych spoczywających na cmentarzu parafialnym (procesja)

(koncelebra) - zmarłych z rodziny Czajkowskich, Dynasińskich i Jędrasów

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – 2.11.

                        830 + ks. kan. Czesława Seroczyńskiego w XVII rocz. śmierci

1700 + Klarę, Leopolda Zielińskich, Annę, Bernarda Kwiatkowskich i ich dzieci

piątek                         1700 – za zmarłych spoczywających na cmentarzu parafialnym

                       1800 do 1900 - adoracja Najświętszego Sakramentu

sobota             1600 + Mariana Drozdowskiego w rocz. śmierci

NIEDZIELA (5.11.) 810 + Jana Łobodzińskiego i rodziców

945 – dziękczynna i o błogosławieństwo Boże dla ks. Sławomira w dniu

imienin (od Rad Parafialnych)

1100 + Kazimierza Iwanickiego w X rocz. śmierci

            (Msza w Łubiance) 1230 + Wiesława Krajewskiego w IV rocz. śmierci

10. Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Łukasz Pawłowski, st. wol., zam. w Łubiance, ul. Zamkowa i Monika Szczepanik, st. wol., zam. w Łubiance, ul. Zamkowa. Zap. I.

11. W minioną niedzielę ks. prał. Daniel Adamowicz dyr. Caritas Diecezji odprawił Mszę św. odpustową w Łubiance. W wygłoszonej homilii ukazał trudne, ale pięknie życie matki bł. Jerzego. W czasie Mszy św. został poświęcony drugi obraz do nowego kościoła. Po Mszy św. przeszliśmy do remizy, gdzie ks. proboszcz wraz z ks. Adamowiczem poświęcił nowy wóz strażacki.

Konkurs: Marianna Popiełuszko matka błogosławionego został rozstrzygnięty. Wpłynęło ponad siedemdziesiąt prac. Nagrody laureatom wręczył marszałek Piotr Całbecki, wójt Jerzy Zająkała oraz ks. proboszcz. W remizie przygotowana była wystawa prac konkursowych. Niektóre prace zachwycały kunsztem wykonania. Matka błogosławionego Marianna była ukazana jako pogodna, ale pełna bólu i niosąca ciężar krzywdy wyrządzonej jej synowi. Po poświęceniu i rozstrzygnięciu konkursu był czas na poczęstunek. Grochówka, grillowe kiełbaski oraz ciasta. Niezawodne panie upiekły dwadzieścia blach. Ten czas uświetnił występ Łubianioków. Dziękuję za ciasto Matkom Żywego Różańca, paniom z Caritasu i wszystkim paniom, które przyniosły ciasto dziękuję za zaangażowanie osobom z Rady Budowy Kościoła, dziękuję Bibliotece Gminnej i Centrum Kultury za przygotowanie, koordynację i prowadzenie Pikniku. Bóg zapłać strażakom, których radość z nowoczesnego samochodu dzielimy. Serdecznie dziękuję Łubianiokom. Dziękuję za piękne kwiaty do kościoła, które jeszcze długo będą dekorowały świątynię. Cenię sobie je tym bardziej, że ufundowane spontaniczne bez mojej prośby. Godna pochwały jest taka odpowiedzialność za wygląd kościoła.

Wszystko czym się raczyliśmy na Pikniku zostało ufundowane przez Urząd Marszałkowski, Urząd Gminy i osoby prywatne, chcące zachować anonimowość. Wyrażam moją i naszą wdzięczność.

12. Co na budowie kościoła? Pomimo marnej, deszczowej pogody udało się w tym tygodniu dokończyć murowanie wieży kościoła. Zaczęto też prace przy fugowaniu.

Bóg zapłać wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom. Dzięki waszej ofiarności prace systematycznie postępują do przodu. Czekają nas kolejne prace. Potrzebna jest nadal systematyczna pomoc i ofiarność. Troską tą się dzielę i kładę na sercu parafianom. Dziękuję za ofiary wpłacane na konto i te składane osobiście na budowę nowej świątyni. Można nabywać cegiełki na budowę kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na sprzątanie kościoła.

W tygodniu rozliczyliśmy się z części złomu (silniki, akumulatory). Uzyskaliśmy 1350 zł. Zawieźliśmy do skupu zbierane baterie. Nazbieraliśmy 86 kg. Niestety cena jest słaba. Płacili po 20 gr. Otrzymaliśmy więc… 17 zł. Kończymy zbieranie baterii. Inny złom można dalej zgłaszać, abyśmy mogli odebrać, również puszki aluminiowe.

13. KGW w Łubiance wraz z parafią zaprasza na Charytatywny Bal Andrzejkowy – 25.11. w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim od godz. 2000. Będzie kuchnia staropolska, loteria fantowa. Koszt 200 zł od pary. Gra zespół The Promise. Dochód przeznaczony będzie na budowę kościoła. Szczegóły o balu oraz telefon (508 665 512), aby zapisać się znajdziecie na plakacie w gablocie ogłoszeń.

© grupa-eth.pl | All right reserved | Made by grupa-eth.pl | login
Dodaj załącznik do tego dokumentu