09-12-2017

02-12-2017

I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017

25-11-2017

XXXIV NIEDZIELA CZASU ZWYKŁEGO Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26 listopada 2017

XXVII NIEDZIELA CZASU ZWYKŁEGO

8 października 2017  r.

1. Trwa miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie w łączności ze Mszą św. W niedzielę po Mszy św. rannej o godz. 810. Dwa razy w tygodniu odprawiać będziemy specjalne nabożeństwo dla dzieci i młodzieży: w środy w Łubiance po Mszy o godz. 1800, w piątki w Bierzgłowie po Mszy o godz. 1700. Serdecznie zapraszam.

2. Wczoraj wielu z nas włączyło się do modlitwy Różaniec do granic. Przewodniczący Episkopatu nazwał ją duchowym pospolitym ruszeniem. Byliśmy świadkami i uczestnikami modlitwy obejmującej Polskę, otaczającej ją z zewnątrz, wokół wszystkich granic i wewnątrz w wielu parafiach, także i w naszej. Polacy podnoszą głowy świadomi, że nasza siła i duma jest w Bogu, w Matce Najświętszej, w modlitwie, w pokornych dłoniach trzymających i przesuwających paciorki różańca. Oceniono, że od czasu ŚDM w Krakowie było to największe, najliczniejsze wydarzenie religijne w Europie. Wierzymy w moc modlitwy różańcowej. Niech Bóg błogosławi Polskę. Niech błogosławi naszą Ojczyznę.

2. Dziś obchodzimy  XVII Dzień Papieski pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego zaczerpnięte zostało z listu apostolskiego św. Jana Pawła II Novo millennio ineunte wydanego zakończenie Roku Jubileuszowego 2000. Jest zaproszeniem do tego, by na nowo docierać do bogactwa nauczania Papieża-Polaka. Po Mszach św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. Msze św. w tym tygodniu:

NIEDZIELA (8.10.)  810 + Konstantego Ziółkowskiego w XXIX rocz. śmierci,

Krystynę, Fabiana, Jerzego, Wojciecha

945 + Apolonię, Edwarda, Jana, Edwardę Stanisławskich

1100 + Mateusza Pawłowskiego, Leonię, Stanisława, Agnieszkę Iwickich

(koncelebra) + Ludwika i Sabinę Całbeckich (intencja od syna)

(Msza w Łubiance) 1230 – dziękczynna w 18 rocz. urodzin Damiana

poniedziałek (bł. Wincentego Kadłubka) 1700 - wolna

wtorek            830 – za Parafian

środa                          1700 + Konrada w rocz. śm. i Elżbietę Tarczykowskich

(Msza i różaniec w Łubiance) 1800 + Krystynę Walter

czwartek        1700 + Teresę i Mirosława Latawiec

(na miesięcznicę śmierci od siostry Kazi z rodziną)

piątek (bł. Honorata Koźmińskiego) 1700 - wolna

1800 do 1900 - adoracja Najświętszego Sakramentu

(po adoracji nauka przed chrztem)

sobota (chrzest) 1600 – o błogosławieństwo dla rodziców i dzieci

1700 – dziękczynna za przeżyte lata, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Bożą

NIEDZIELA (15.10.)  810 + Jadwigę, jej rodziców, zmarłych z rodziny

945 + Aleksandra Palmąkę i Pelagię Grajewską

1100 + Alicję i Jerzego Nalazek

(Msza w Łubiance) 1230 + Janinę, Mieczysława, Leszka, Mirosława Ziółkowskich

4. W związku ze zbliżającym się liturgicznym wspomnieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona kościoła w Łubiance, ogłaszamy konkurs pt. Marianna Popiełuszko, matka błogosławionego. Przeznaczony jest dla dzieci z klas I do III, następny przedział wiekowy IV do VI i wreszcie klas VII i starszych oraz dla osób dorosłych. Prace plastyczne, literackie oraz 5 minutowe filmy można składać do 18 października w Centrum Kultury w Łubiance. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 22 października po Mszy św. o godz. 1500  w kościele w Łubiance.

5. Informacje o budowie kościoła w Łubiance.

W tygodniu kontynuowano prace przy murowaniu cegły zewnętrznej na wieży kościoła. Od strony południowej postawiono rusztowania, aby uzyskać dostęp do ostatniej ściany wieży i rozpoczęto prace. W poniedziałek dekarze ułożą dachówkę na drugiej ćwiartce wieży wraz z gąsiorami. Potem zostanie rozebrane rusztowanie od strony północnej i przestawione na drugą stronę. Prace przy wieży będą zmierzały powoli ku końcowi.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty budowlanej oraz wszelkie ofiary na budowę nowej świątyni składane w zakrystii, w biurze, przekazywane na konto parafii. Wykonawcy staramy się płacić systematycznie co miesiąc. Tu na razie nie mamy zaległości. Mamy niestety pewne opóźnienia w płatnościach za materiały, które wraz z postępem prac systematycznie dobieramy. Ich koszt jest wyższy od przewidywanego i kalkulowanego wcześniej. Polecamy waszej ofiarności.