XXVI NIEDZIELA CZASU ZWYKŁEGO

1 października 2017  r.

1. Dziś na sumie poświecenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po sumie zebranie dla rodziców, dla matek i ojców tych dzieci.

2. Rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy w niedzielę po rannej Mszy św. o godz. 810, codziennie w łączności ze Mszą św. wieczorną. Dwa razy w tygodniu odprawiać będziemy specjalne nabożeństwo dla dzieci i młodzieży: w środy w Łubiance po Mszy o godz. 1800, w piątki w Bierzgłowie po Mszy o godz. 1700. Już drugi rok zapraszam na różaniec do budującego się kościoła w Łubiance, w tym roku odprawiać będziemy w środę. Wielu osobom łatwiej będzie dotrzeć do Łubianki, ze względu na bliskość i istniejące chodniki, pieszo, czy też rowerem. Zaproszenie kierujemy do wszystkich dzieci, szczególnie tych, które przygotowują się do I Komunii św. oraz tych po I Komunii św. Zapraszamy młodzież.

3. W środę po Mszy św. o godz. 1600 (godzinę prędzej), po nowennie i różańcu, zapraszam na comiesięczne spotkanie Matki Żywego.

4. W I czwartek po Mszy św. o godz. 1700 i różańcu zapraszam na comiesięczne spotkanie Grupę Pięć Minut.

5. W I piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. Rozpoczynamy od godz. 900.

W I piątek spowiedź od 1600 do 1700.

6. Msze św. w tym tygodniu:

NIEDZIELA (1.10.) 810 + Teresę i Pawła Ziółkowskich

945 ++ rodzeństwo Maciuszonek

1100 ++ rodziców i dzieci Witkowskich

(Msza w Łubiance) 1230 + Jadwigę Ziółkowską

poniedziałek (2.10. - św. Aniołów Stróżów)

830 – o błogosławieństwo dla całej rodziny

1700 + Józefa, Janinę, Ryszarda Wawerek

wtorek            1700 – o zdrowie dla ks. Proboszcza (od parafian)

środa (4.10. - św. Franciszka z Asyżu)

1600 + Krystynę Machnicką, Teresę, Stanisława Piórkowskich

(Msza i różaniec w Łubiance) 1800 - wolna

czwartek        1700 - wolna

piątek                         1700 + Jana Rusaka w IV rocz. śmierci, zmarłych z rodziny

(po adoracji nauka przed chrztem)

sobota (7.10. – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej)

(chrzest) 1600 – o błogosławieństwo dla dziecka i rodziców

1800 – dziękczynna w XXV rocz. ślubu Małgorzaty i Sławomira,

z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo

NIEDZIELA (8.10.)  810 + Konstantego Ziółkowskiego w XXIX rocz. śmierci,

Krystynę, Fabiana, Jerzego, Wojciecha

945 + Apolonię, Edwarda, Jana, Edwardę Stanisławskich

1100 + Mateusza Pawłowskiego, Leonię, Stanisława, Agnieszkę Iwickich

(Msza w Łubiance) 1230 – dziękczynna w 18 rocz. urodzin Damiana

7. Informacje o budowie kościoła w Łubiance.

W tygodniu kontynuowaliśmy prace przy murowaniu cegły zewnętrznej na wieży kościoła. Wykonane zostały prace na wieży od strony północnej i częściowo wschodniej. Prawie trzy strony wieży są już zrobione. Są to trudne elementy pracy ze względu na rusztowania, które muszą być montowane ponad dachami i przytwierdzane do ścian.

Bóg zapłać za ofiary na budowę nowej świątyni. Są bardzo potrzebne do dokończenia tegorocznego zakresu prac. Budowa nadal rośnie w górę i pięknieje. Jedna z rodzin pokryła koszt zaprojektowania i wykonania witraża do prezbiterium. Dziękuję. Są jeszcze okna i witraże, które można ufundować. Proszę rozważyć w rodzinach. Nazwisko fundatora zostanie umieszczone na witrażu. Można nabywać cegiełki na budowę kościoła. W przyszłą niedzielę druga niedziela miesiąca - kolekta budowlana. Polecam ofiarności  Parafian.

Bóg zapłać za ofiary składane od rodzin na sprzątanie kościoła.

8. W sobotę, w święto NMP Różańcowej, odbędzie się wielka akcja duchowa: Różaniec do granic. O godz. 1100 w kościołach stacyjnych, wzdłuż wszystkich granic Polski odprawione zostaną specjalne Msze św. Po nich ludzie przejdą do najbliższej granicy i od godz. 1400 odmówione zostaną cztery części różańca za Ojczyznę, o pokój na świecie. Od nas najbliżej jest do Gdańska, Gdyni lub do Krynicy Morskiej. Zachęcam. W parafii w sobotę po Mszy św. o 1600 odprawimy różaniec w tych intencjach.

9. Polecam dzisiejszą Niedzielę. U ministrantów otrzymamy październikowy Głos Parafii. Znajdziecie w nim więcej informacji o Różańcu do granic.