XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2017  r.

1. Dziś kończy się Narodowy Kongres Trzeźwości. Dziś jest dzień modlitw o trzeźwość. Zachęcamy do osobistej modlitwy w tej intencji i przystąpienia do Jasnogórskiej Odnowy Narodu. Wystarczy codziennie odmówić 10 różańca w intencji o trzeźwość. Można postanowić niepicie alkoholu przez określony czas (np. rok), zaprowadzić modlitwę wspólną w rodzinie w tej intencji. Kto chce może swoje postanowienia potwierdzić i zarejestrować na stronie: www.kongrestrzezwosci.pl

2. Dziś odpust św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wlk. Suma o godz. 1200.

3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1100 pierwsze spotkanie rodziców, ojców i matek, dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Na Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie dzieciom nowych różańców. Proszę o zaopatrzenie się w różańce, dla dziewczynek białe dla chłopców czarne.

NIEDZIELA (24.09.)  810 + Czesława, Józefa Serwatkę, Wacławę, Witolda Wiatr,

Annę Dwojacką

945 + Mieczysława Kryczkę w I rocz .śm. i Stanisławę Dudek

1100 + Zygfryda, Mariannę Skrobiszewskich i Antoniego Kubackiego

(Msza w Łubiance) 1230 + Zbigniewa Mikulskiego

poniedziałek  1700 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ks. Proboszcza

(intencja od Rad Parafialnych)

wtorek   1700 + Halinę, Stefana Januszewskich, rodz. i rodzeństwo z obojga stron

środa  (św. Wincentego a Paulo) 1700 - wolna

czwartek (św. Wacława) 1700 - wolna

piątek (św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała)

1700 + Barbarę Kędziora i rodziców z obojga stron

sobota (św. Hieronima) 1300 – w intencji druhów OSP w Bierzgłowie w dniu

poświęcenia nowej remizy

(chrzest) 1600 – dziękczynna w V rocz. ur. Zuzanny, z prośbą o Boże błogosławieństwo (od dziadków)

NIEDZIELA (1.10.) 810 + Teresę i Pawła Ziółkowskich

945 ++ rodzeństwo Maciuszonek

1100 ++ rodziców i dzieci Witkowskich

(Msza w Łubiance) 1230 + Jadwigę Ziółkowską

5. W sobotę w kościele św. Józefa w Toruniu odbędzie się uroczystość 50-lecia koronacji ikony MBN Pomocy. Mszy św. o godz. 1700 przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski. Zachęcam do udziału.

6. Informacje o budowie kościoła w Łubiance. W czasie tak zmiennej pogody posuwają się do przodu prace przy ścianach zewnętrznych kościoła. W minionym tygodniu zostały przestawione rusztowania na północną ścianę wieży. Mur na tej ścianie został podciągnięty do wysokości okien, gdzie wisieć będą dzwony. Na wieży założyliśmy trzy pierwsze okna. Spieszyliśmy się z ich montażem, aby przed zdjęciem rusztowań można było zrobić parapety zewnętrzne dla nich. Bóg zapłać za ufundowanie trzech okien.

Bóg zapłać za ofiary na budowę nowej świątyni.

Można nabywać cegiełki na budowę kościoła. Dostępne są cegiełki o nominałach: 20, 50, 100, 200 i 500 zł. Bóg zapłać za ofiary składane od rodzin na sprzątanie kościoła.

7. Dziś zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Toruńskiej.