XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 lipca 2017 r.

1. Po sumie poświęcenie nowych i nowo nabytych pojazdów. Pojazdy święcone muszą być sprawne. Prosimy o wstawiennictwo św. Krzysztofa – patrona kierowców, podróżujących i pielgrzymów.

2. W środę po Mszy św. i nowennie do MBN Pomocy zapraszam na comiesięczne spotkanie Matki Żywego Różańca.

3. W czwartek - 3 sierpnia gościć będziemy pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej. Podejmiemy ich gorącym posiłkiem w Łubiance na terenie Centrum Szkolenia Straży i remizy OSP. Spodziewamy się ok. 450 osób. Jestem wdzięczny paniom z KGW z Łubianki za podjęcie się organizacji posiłku. Proszę o pomoc chętne panie w wydawaniu posiłku i potem w sprzątaniu po przejściu pielgrzymów od godz. 830. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty przeznaczone na pokrycie zakupu towarów na obiad i napojów dla pielgrzymów.

4. W Pierwszy Czwartek po Mszy św. o godz. 1700  wystawienie Najśw. Sakramentu oraz spotkanie Grupy Pięć Minut, modlącej się codziennie w intencji budowy kościoła.

5. W Pierwszy Piątek od godz. 900 obchód chorych. Będzie to już objazd przedodpustowy. Proszę zgłaszać chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc. Będzie jeździł jeden ksiądz. Więc czas oczekiwania może się trochę wydłużyć. Proszę o cierpliwość.

Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1630 . Spowiedź przed odpustem odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia.

NIEDZIELA  (30.07.)  810 + Józefę, Bronisława, Bogusława Antonik

945 + Bernadetę, Józefa Lewandowskich, Stanisławę, Władysława Wrzesińskich, Jadwigę Zielińską, Leszka Zaborowskiego

1100 + Stanisława Burdacha w V rocz. śm., Irenę Beczek, Zygmunta Rusin, Kazimierę, Bolesława Burdach

(Msza w Łubiance) 1230 + Józefa i Wandę Paruch

poniedziałek              830 – za Parafian

wtorek                       1700 - wolna

środa (Nowenna do MBN Pomocy) 1700 – dziękczynna w 80 rocz. ur. Haliny

Łobodzińskiej (intencja od Żywego Różańca)

czwartek (3.08.)        1700 + Helenę, Wincentego, Stefana, Feliksa, Krystynę,

Stanisława Wilczek, Stefanię Lewandowską, Adama Iwickiego

piątek (św. Jana Vianneya, patrona kapłanów)

1700 + Teklę, Franciszka Nalazek, ich dzieci, zmarłych z rodziny

sobota             1500  - dziękczynna za odebrane łaski, z prośbą

o błogosławieństwo dla Haliny Łobodzińskiej w 80 rocz. urodzin

1630  - ślub Wierzbicka - Walter

NIEDZIELA (6.08.- Przemienienie Pańskie) 810 + Jarosława Kalinowskiego

945 + Władysławę, Wojciecha Kamińskich, Janinę Lewandowską, Sabinę Mareczko, Krystynę Ziółkowską, Ryszarda Pietrykowskiego, zmarłych z rodzin

1100 + Bronisławę, Jana Lisińskich, Kazimierza Elsnera

(Msza w Łubiance)   1230 + Pelagię, Jerzego Głowackich

7. Informacje o budowie. W tygodniu kontynuowane były prace przy zachodniej fasadzie kościoła. Pogoda trochę przeszkadzała w systematyczności. Murarze muszą uważać, aby wełna przychodząca pomiędzy ścianę z porothermu, a ścianę z cegły ręcznie formowanej była sucha. Opady deszczu wykluczają te prace. Na fasadzie widać już sześć ozdobnych okien – tzw. blend. W tle mają ciemną, grafitową cegłę. Będzie dwanaście. Jest widoczny również zarys ostrołuku pierwszego okna na wieży. Będą trzy.

W kościele w Łubiance postawiony został konfesjonał. Ofiarowany przez parafię Górsk i odnowiony przez naszych stolarzy. Bóg zapłać. Wnętrze staje się coraz bardziej funkcjonalne. Jedna z pań skomentowała: nasz kościół pięknieje.

W sobotę po raz czwarty zbieraliśmy złom. Zebraliśmy 7 samochodów i 2 przyczepy od traktora. Bardzo dziękuję za przygotowanie i ofiarowanie złomu, za użyczenie samochodów i traktora, z pomoc. Kto chce ofiarować jeszcze złom, proszę o zgłaszanie indywidualne. Widać w realizacji tej akcji zapał i zaangażowanie wielu osób. Dziękuję. Jest to budujące świadectwo, jak bardzo nam zależy na dalszej, szybkiej budowie. A środki finansowe są nam bardzo potrzebne, aby kontynuować szeroki i kosztowny zakres prac.

Bóg zapłać za ofiary, wpływające na budowę nowego kościoła na konto parafii bądź w biurze i zakrystii.

Bóg zapłać za ofiary składane od rodzin na sprzątanie kościoła.

8. Zmarł śp. Stanisław Guziewicz, l. 90 z Zamku Bierzgłowskiego (odwiedzaliśmy go od października 2016 r. w I Piątki miesiąca). Dobry Jezu…