XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lipca 2017  r.

1. Dziś odpust św. Marii Magdaleny w Biskupicach. Suma o godz. 1200.

NIEDZIELA (23.07.) 810 + Bronisławę i Tadeusza Raciniewskich

945 – dziękczynna za szczęśliwe przeżyte 80 lat, z prośbą o dalsze  lata życia i o błogosławieństwo Boże

1100 + Jerzego, Alicję Nalazek

(Msza w Łubiance) 1230 + Grzegorza Tobolewskiego w VIII rocz. śm., Antoninę

Fot w IV rocz. śmierci

poniedziałek              1700 + Krystynę Mądrzejewską i Hannę Marczyńską

wtorek (św. Jakuba Starszego, Apostoła)   1700 - wolna

środa  (św. Joachima i św. Anny, rodziców NMP  - nowenna do MBN Pomocy)

1700 + Annę Mastalarczyk

czwartek                    1700 + Zofię Zielińską (zd. Heberlein)

piątek                         1700 + Małgorzatę Dobrzalską w V rocz. śmierci

po adoracji nauka przed chrztem

sobota (chrzest)         1600 – w intencji dziecka i rodziców

NIEDZIELA  (30.07.)  810 + Józefę, Bronisława, Bogusława Antonik

945 + Bernadetę, Józefa Lewandowskich, Stanisławę, Władysława Wrzesińskich, Jadwigę Zielińską, Leszka Zaborowskiego

1100 + Stanisława Burdacha w V rocz. śm., Irenę Beczek, Zygmunta Rusin, Kazimierę, Bolesława Burdach

(Msza w Łubiance) 1230 + Józefa i Wandę Paruch

3. Kolekta z przyszłej niedzieli 30.07. przeznaczona będzie na pokrycie kosztów obiadu dla pieszej pielgrzymki z Pelplina. Polecam jako dar serca.

4. W przyszłą niedzielę po sumie poświęcenie nowych i nowo nabytych pojazdów.

5. Dziękuję za ofiarowanie konfesjonału do kościoła w Łubiance. Otrzymaliśmy go od parafii Górsk. Obecnie stolarz odnawia go. W przyszłą niedzielę ze spowiedzi skorzystać będzie można już w konfesjonale.

6. Informacje o budowie. Trwają prace przy murowaniu ściany fasadowej od strony zachodniej. W tym tygodniu zamówiliśmy i kupiliśmy cegłę ręcznie formowaną w kolorze piaskowca, która nazywa się Marsala i w kolorze grafitowym o nazwie Frontera. Używane będą one w ostrołucznych ościeżach okien i drzwi oraz w tzw. blendach, zaślepionych oknach. Na wieży projekt przewiduje 12 blend. Dzięki tym zdobieniom fasada będzie urozmaicona i ciekawa. A jest to najważniejsza, najbardziej widoczna od ulicy część kościoła.

Zbieramy zużyte baterie. Można je składać do kartonu w kruchcie kościoła w Łubiance. Kontynuujemy akcję zbierania złomu. Zbieramy także puszki aluminiowe. Zamiast oddawać je na śmieci, proszę odkładać i przekazać z myślą o budowie. W sobotę jeździły trzy samochody dostawcze. Dziękuję dziesięciu panom za zaangażowanie i użyczenie pojazdów. W najbliższą sobotę od godz. 800 będą jeździły dwa samochody dostawcze na ul. Zamkowej i wszystkich przyległych, ul. Hallera, Srebrnej, Złotej, Ogrodowej, Sportowej, Wąskiej, Ciasnej, ul. Piaskowej, Bpa Szelążka i bpa Okoniewskiego, Przestrzennej, Pszenicznej. Będzie także zbiórka w Bierzgłowie. Jeden traktor będzie objeżdżał zabudowania i zbierał. Dla ułatwienia bardzo proszę przygotować złom, wystawić w sobotni ranek przy bramie. W ostatnią sobotę jeździłem również osobiście. Jest to intensywna praca. Dziękuję wszystkim pomagającym i ofiarującym złom. Może uda się w ten sposób nazbierać kolejną cegiełkę na budowę kościoła.